До Дня Покрови Пресвятої Богородиці

До Дня Покрови Пресвятої Богородиці,

Дня захисника України

та з нагоди 25-річчя відродження українського Козацтва.

v31-2 v31-1

v31-3

v31-4 v31-6

14 жовтня 2015 року у виставковому залі музею Тараса Шевченка відкрилася мистецька виставка Козаків Середньої Наддніпрянщини «КОЗАКИ ПРО КОЗАКІВ». Організаторами культурологічного проекту виступили Всеукраїнське Громадське об'єднання «Нова Січ»  та Шевченківський національний заповідник.

На виставці експонуються мистецькі твори дев'яти козаків різних поколінь, які працюють у різноманітних жанрах та художніх техніках.  Козак Буртовий та Козак з Лугу у виставковому залі представляють живопис, Козак Остап – скульптуру, Козак Розстрига – гончарство, Козак Ярко та Козак Хома – різьбу по дереву. Особливу увагу відвідувачів привертають музичні інструменти, які створив Козак Нетудихата та козацька зброя виготовлена Козаком Ковалем.

Під час урочистого відкриття виставки генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар'ян Піняк  привітав присутніх з  Святом Покрови Пресвятої Богородиці, розповів про історію відтворення, неподалік Тарасової гори, дерев'яної козацької церкви Покрови Пресвятої Богородиці, що стала церквою єднання.

Представив козаків –  учасників виставки Олег Петриченко – голова канівського відділення ГО  «Нова Січ». Кожен з них мав можливість поділитися цікавими історіями з життя сучасних українських козаків, розповісти про те, як народжувалася ідея створення того чи іншого мистецького твору і як вони їх реалізували. Привітали козаків з відкриттям мистецької виставки і канівські художники. Марина Морозова, голова канівського творчого об'єднання «Мистецька скарбничка»  вручила митцям Грамоти за популяризацію української історії та народного мистецтва. Галина Морозова привітала козаків із знаковою подією-презентацією їх творчого доробку  на святому для кожного українця місці, в музеї Тараса Шевченка на Тарасовій горі.

Виставка працюватиме впродовж  жовтня - листопада

кожного дня, крім неділі та понеділка, з 9-00 до 16-00