«Мистецький спецназ» у день повернення Тараса Шевченка в Україну

n398-2 n398-1

n398-3

n398-4

n398-5

n398-6

n398-7

22 травня 2017 року на Тарасовій горі вперше виступив з концертною програмою «Мистецький спецназ». Учасники цієї творчої групи з 2014 року несуть вічне Слово Шевченка, українську пісню, музику нашим військовикам, які нині боронять цілісність і незалежність України на її південних рубежах.

Цей захід відбувся завдяки ініціативі та організаційному таланту Зої Ружин, заслуженого працівник культури України, керівника проектів «Мистецький спецназ», «Тарасова верба», «Обніміться ж, брати мої…»; голови ВГО «Поступ жінок-мироносиць», члена Правління: Національної Ради жінок України, Українського Фонду Культури, МГО «Земляцтво Придніпров’я», керівника етнографічної студії «Золоте Зерно», КПКзПВтФП, володарки титулів «Берегиня Козацтва», «Посол Миру». На її слова українські композитори написали чимало пісень і вони також звучали на цьому концерті.

Усі, хто був на Тарасовій горі мали можливість почути і побачити виступ

Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро» (генеральний директор ансамблю — Олена Кулик). Колектив підготував концертну програму «Борітеся – поборете!», до якої увійшли твори з вокально-оркестрової партити-думи «Дніпрова сага» (поезія Тараса Шевченка, музична версія – заслужений діяч мистецтв України Володимир Павліковський, солістка – народна артистка України Олена Кулик) та інші твори на слова Тараса Шевченка, а саме: «За байраком байрак» , «Дума», «Село на нашій Україні», «У нашім раю», «Тече вода з під явора», «Подивіться на рай тихий».

Прекрасне українське поетичне слово несла вдувачам могили Тараса Шевченка з Зоя Ружин («До України»), Михайло Орлюк (уривок з твору Тараса Шевченка «Холодний яр»).

Здивували і зачарували присутніх своїм душевним і професійним співом діти — 14 учасників зразкового художнього колективу Театру пісні «Ладоньки» Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва (керівник Світлана Садовенко). Вони виконали твори на слова Тараса Шевченка («Було колись на Вкраїні», «Світає, край неба палає» «Зоре моя, вечірняя»). Музику до цих пісень створив наш народ. А насамкінець свого виступу, юні артисти заспівали «Ой, зійдімося роде!» (сл. і муз. народні).

Зворушливо і водночас потужно звучав голос Шевченківського лауреата, народного артиста України Олеся Харченка при виконанні відомої пісні «Явір і яворина» (сл. В. Крищенка, муз. О. Білаша) в супроводі ансамблю «Дніпро». Дехто вперше почув такі маловідомі широкому загалу пісні як «Три брати» (пісня УПА) та «Вставаймо, браття-українці».

Від імені працівників Шевченківського національного заповідника учасникам концерту подякувала Світлана Брижицька, заступник генерального директора з наукової роботи.

По закінченню мистецького заходу всі — і артисти, і вдячна публіка —піднялися на могилу Тараса Шевченка, переломли коровай, пом’янувши поета.

Усе це дійство фотографував Бабич Михайло Олексійович, колишній капітан пароплава «Тарас Шевченко», який у 1990-ті роки привозив чимало зарубіжних гостей на Тарасову гору.

Світлана Брижицька

n398-8 n398-9
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Григорій Грабович: «Шевченкова візія, його поезія, його віра у майбутнє України стали тим поштовхом, який створив українську націю…»

Додано: 19.06.2018, 10:07

14 червня 2018 року у конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулась зустріч з Григорієм Грабовичем, відомим українсько-американським літературознавцем, шевченкознавцем, професором Гарвардського університету, засновником і головним редактором часопису «Критика», автором праць «Шевченко як міфотворець», «Шевченко, якого не знаємо», «Шевченкові «Гайдамаки»: Поема і Критика» та інших. У заході також взяли участь Ірина Щербанюк, музикознавець, науковий співробітник Меморіального будинку-музею М. В. Лисенка (1979-2006), наукові співробітники музеїв Шевченківського національного заповідника та канівці. Модератором зустрічі виступив Ігор Ліховий, перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника. Далі ...

Культурно-мистецький проект, присвячений 100-річчю Української революції та взяття під державну опіку Шевченківського меморіалу

Додано: 19.06.2018, 09:39

22 травня 1861 року українська громада виконала волю Тараса Шевченка і поховала його в Каневі на Чернечій горі. Далі ...

Тернистий шлях Федора Габелка

Додано: 9.06.2018, 15:01

8 червня 2018 року Шевченківський національний заповідник отримав поштою приємний дарунок — книгу Федора Габелка «Тернистим шляхом: спогади, роздуми, вірші», яка тільки що побачила світ у київському видавництві Українського центру гуманітарної інформації (УЦГІ) «Світогляд». Книгу надіслало видавництво. На звороті титулу — подяка за сприяння у виданні цієї книги ряду підприємств і установ, зокрема Шевченківському національному заповіднику. Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова