День Канева

n414-1

n414-2

n414-3

16 вересня 2017 року з нагоди відзначення 939-ї річниці міста Канева відбулися урочисті заходи під гаслом «Канів – місто у серці», участь у яких взяли співробітники музеїв Шевченківського національного заповідника.

На території набережної р. Дніпро творчою групою було підготовлено  презентацію підрозділів Шевченківського національного заповідника, яка включала в себе фотовиставку, виставку друкованої продукції, що всебічно представила діяльність музеїв Т. Шевченка, «Тарасової світлиці», «Літературної Канівщини», «Декоративно-прикладного мистецтва Канівщини», «Канів від давнини до сучасності».

Співробітниками Заповідника для жителів та гостей міста було організовано низку майстер-класів: виготовлення народної оберегової ляльки-зернівки (науковий співробітник  Т. В. Ярмош), малюнок аквареллю «Краєвиди мого міста» (художник  О. М. Шевченко), вироби з натуральної нитки  (завідувач відділу О.М. Ісаєва).

Справжньою родзинкою презентаційної виставки стала фотозона, облаштована у вигляді етнолокації, де кожний бажаючий міг переодягнутись в українське національне вбрання та зробити фото на пам’ять, поринувши у глибину віків.

Святковий настрій громади підтримувався музичним супроводом, що лунав під час перегляду презентаційної виставки. Тож, завітавши до тематичного куточка Шевченківського національного заповідника, канівці та гості міста могли не лише черпати інформацію про діяльність музеїв, а й споглядати фото краєвидів, що відкриваються з Тарасової гори,  отримати власноруч виготовлений сувенір та зробити фото на пам’ять.

Текст: Л. А. Сокур, Т. М. Чулкова

Фото: Ю. А. Кардаш

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Григорій Грабович: «Шевченкова візія, його поезія, його віра у майбутнє України стали тим поштовхом, який створив українську націю…»

Додано: 19.06.2018, 10:07

14 червня 2018 року у конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулась зустріч з Григорієм Грабовичем, відомим українсько-американським літературознавцем, шевченкознавцем, професором Гарвардського університету, засновником і головним редактором часопису «Критика», автором праць «Шевченко як міфотворець», «Шевченко, якого не знаємо», «Шевченкові «Гайдамаки»: Поема і Критика» та інших. У заході також взяли участь Ірина Щербанюк, музикознавець, науковий співробітник Меморіального будинку-музею М. В. Лисенка (1979-2006), наукові співробітники музеїв Шевченківського національного заповідника та канівці. Модератором зустрічі виступив Ігор Ліховий, перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника. Далі ...

Культурно-мистецький проект, присвячений 100-річчю Української революції та взяття під державну опіку Шевченківського меморіалу

Додано: 19.06.2018, 09:39

22 травня 1861 року українська громада виконала волю Тараса Шевченка і поховала його в Каневі на Чернечій горі. Далі ...

Тернистий шлях Федора Габелка

Додано: 9.06.2018, 15:01

8 червня 2018 року Шевченківський національний заповідник отримав поштою приємний дарунок — книгу Федора Габелка «Тернистим шляхом: спогади, роздуми, вірші», яка тільки що побачила світ у київському видавництві Українського центру гуманітарної інформації (УЦГІ) «Світогляд». Книгу надіслало видавництво. На звороті титулу — подяка за сприяння у виданні цієї книги ряду підприємств і установ, зокрема Шевченківському національному заповіднику. Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова