ІІ науково-краєзнавчі Сорокопудівські читання у Каневі.

n417-2 n417-1

n417-3

n417-4

n417-5

n417-6

n417-7

n417-8

 

5 жовтня 2017 року Шевченківський національний заповідник спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України та Канівською міською радою провели ІІ науково-краєзнавчі Сорокопудівські читання «Історія Канівщини в контексті історії України», присвячені 100-літтю Української революції (1917-1921), 100-річчю від дня народження краєзнавця, почесного громадянина м. Канів Івана Івановича Сорокопуда (1917-2015) та з нагоди святкування Дня міста.

Захід розпочався покладанням квітів на могилу Тараса Шевченка, далі робота читань продовжилася у конференц-залі музею Тараса Шевченка. Насамперед, відбулася демонстрація фільму про Канів, знятий у рамках Всеукраїнської акції «7 чудес України: історичні міста та містечка». Про створення цього фільму детально розповів Олег Петриченко, заступник директора Канівського природного заповідника.

Цього року вийшло друком третє доповнене видання книги Івана Сорокопуда «Канів з глибини століть» (Канів : «Склянка Часу*Zeitglas», 2017). Про створення книги та про доповнення, які були здійснені у цьому виданні, присутнім розповіли Олександр Апальков, редактор міжнародного літературно-мистецького журналу «Склянка Часу*Zeitglas», та Микола Москалець, радник Канівського міського голови.

Робота читань була побудована за такими напрямами:

 

  • історія Канівщини від найдавніших часів до сьогодення;
  • видатні постаті Канівщини та їх роль у вітчизняній і світовій історії;
  • актуальні питання історії України, історичного краєзнавства, музеєзнавства, пам’яткознавства, мистецтвознавства, характеристики та описи музейних зібрань; музейна педагогіка.

 

Загалом на цьогорічні Сорокопудівські читання надійшло 29 доповідей. Серед виступів привертають увагу матеріали на тему: «Черкащина в епіцентрі подій Української революції 1917-1921 р.р.» (В. М. Мельниченко, кандидат історичних наук, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького, голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України); «Археологічні дослідження в урочищі Монастирок у Каневі» (Д. П. Куштан, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук України; провідний науковий співробітник Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини); «Роботи Пороської археологічної експедиції на Канівщині» (А. В. Борисов та О. В. Марченко, провідні наукові співробітники Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини); «Короткий огляд антропогенних підземель Канева і Канівщини» (М. П. Сиволап, директор Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини, та О. В. Марченко, провідний науковий співробітник Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини); «Історичне надбання міста Канів, відтворене у його пізнавально-правових знаках» (О. Г. Толкушин, голова Черкаського обласного геральдичного товариства); «Розвиток духовних взаємозв’язків української і білоруської культур у співпраці Шевченківського національного заповідника (м. Канів) та Державного літературного музею Янки Купали (м.  Мінськ)» (Г. І. Манжара, головний зберігач фондів Шевченківського національного заповідника, О. В. Білокінь, учений секретар Шевченківського національного заповідника, В. В. Дзима, завідувач науково-дослідного відділу охорони пам’яток історії, культури Шевченківського національного заповідника.) та ін.

Читання ухвалили:

1. Видати у 2018 році матеріали ІІ науково-краєзнавчих Сорокопудівських читань у форматі збірника наукових праць.

2. У 2019 році провести ІІІ науково-краєзнавчі Сорокопудівські читання.

Текст : Ольга Ісаєва

Фото : Юрій Кардаш

n417-9

n417-10

n417-11

n417-12

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Григорій Грабович: «Шевченкова візія, його поезія, його віра у майбутнє України стали тим поштовхом, який створив українську націю…»

Додано: 19.06.2018, 10:07

14 червня 2018 року у конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулась зустріч з Григорієм Грабовичем, відомим українсько-американським літературознавцем, шевченкознавцем, професором Гарвардського університету, засновником і головним редактором часопису «Критика», автором праць «Шевченко як міфотворець», «Шевченко, якого не знаємо», «Шевченкові «Гайдамаки»: Поема і Критика» та інших. У заході також взяли участь Ірина Щербанюк, музикознавець, науковий співробітник Меморіального будинку-музею М. В. Лисенка (1979-2006), наукові співробітники музеїв Шевченківського національного заповідника та канівці. Модератором зустрічі виступив Ігор Ліховий, перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника. Далі ...

Культурно-мистецький проект, присвячений 100-річчю Української революції та взяття під державну опіку Шевченківського меморіалу

Додано: 19.06.2018, 09:39

22 травня 1861 року українська громада виконала волю Тараса Шевченка і поховала його в Каневі на Чернечій горі. Далі ...

Тернистий шлях Федора Габелка

Додано: 9.06.2018, 15:01

8 червня 2018 року Шевченківський національний заповідник отримав поштою приємний дарунок — книгу Федора Габелка «Тернистим шляхом: спогади, роздуми, вірші», яка тільки що побачила світ у київському видавництві Українського центру гуманітарної інформації (УЦГІ) «Світогляд». Книгу надіслало видавництво. На звороті титулу — подяка за сприяння у виданні цієї книги ряду підприємств і установ, зокрема Шевченківському національному заповіднику. Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова