Круглий стіл «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення» у Каневі

n418-2 n418-1

n418-3

n418-4

n418-5

n418-6

n418-7

n418-9

11 жовтня у конференц-залі музею Т. Г. Шевченка відбулося засідання круглого столу «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення», присвячене Дню захисника України та 100-річчю Української революції 1917-1921 рр.

У засіданні круглого столу взяли участь науковці, волонтери, ветерани АТО, військовий капелан, представники ВО «Свобода», вчителі, бібліотекарі, старшокласники канівських шкіл.

Учасники засідання вшанували пам'ять великого Кобзаря, поклавши квіти на його могилу. Зі словами вітання звернувся до присутніх перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий, підкресливши значення Тарасової гори у духовному житті українського народу.

Завідувач науково-дослідного відділу «Канів від давнини до сучасності» Шевченківського національного заповідника Ольга Ісаєва ознайомила присутніх з героїчними сторінками канівської минувшини.

Учасники круглого столу мали можливість познайомитися з людьми, які творять героїчне сьогодення. Так, спогадами про перебування в зоні проведення АТО поділився учасник бойових дій на сході України Микола Порожній. Канівський волонтер Олег Горідько, розповів про свої поїздки у зону проведення АТО та зустрічі з людьми, які не шкодуючи життя захищають Україну від агресора.

Допомогти нашим бійцям, надати їм моральну і духовну підтримку – таку місію вибрав для себе настоятель Преображенського храму (Українська Автокефальна Церква), військовий капелан о. Володимир (Червонніков).

Активно допомагає воїнам Канівський волонтерський центр. Про його діяльність розповіла присутнім Людмила Мальон, подякувавши жителям Канівщини за співпрацю та активну життєву позицію. Також вона звернула увагу на такий факт: у той час, коли на сході України гинуть наші співвітчизники, частина канівської громади не бажає вникати в ситуацію, проявляючи байдужість і душевну черствість. «Моя хата скраю» – ось така життєва позиція деяких містян.

Серед загиблих у зоні проведення АТО наші земляки: Андрій Петрушенко, Сергій Кобченко, Іван Григорович, Анатолій Чупилка, Сергій Михайлик, Олександр Перцев, Руслан Конюша. Тож, науковий співробітник Клубу-музею ветеранів війни і праці Юлія Задорожня ознайомила присутніх з їхніми біографіями. Учасники круглого столу вшанували пам'ять бійців, полеглих у зоні проведення АТО, хвилиною мовчання.

Голова фракції ВО «Свобода», депутат Канівської міської ради Юрій Гамалій представив і подарував кожному учаснику круглого столу книгу про Анатолія Чупилку «Він Жив. Він Житиме вічно». Передмову до книги та кошти на її видання надав Юрій Сиротюк.

Завідувач науково-дослідного відділу «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника Ірина Юрченко представила учасникам круглого столу поетичну збірку Канівської літературної студії «Зорянка» «Борітеся-поборете!», на сторінках якої розповідається про сучасних героїв, їх незламність та любов до України.

На заході прозвучали поезії канівських поетів Віри Носенко та Віктора Труфанова. Також учні Канівської ЗОШ №4 декламували поетичні рядки, присвячені українським військовим.

Працівники відділу бібліотеки Шевченківського національного заповідника підготували бібліографічний огляд «Україна крізь віки», з яким присутніх ознайомила завідувач відділу Лідія Шрамко.

Підводячи підсумки круглого столу «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення», Ігор Ліховий подякував присутнім за співпрацю, підкресливши важливість подібних заходів у справі патріотичного виховання української молоді.

Ірина Юрченко,

Ольга Ісаєва

Фото: Юрій Кардаш

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Григорій Грабович: «Шевченкова візія, його поезія, його віра у майбутнє України стали тим поштовхом, який створив українську націю…»

Додано: 19.06.2018, 10:07

14 червня 2018 року у конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулась зустріч з Григорієм Грабовичем, відомим українсько-американським літературознавцем, шевченкознавцем, професором Гарвардського університету, засновником і головним редактором часопису «Критика», автором праць «Шевченко як міфотворець», «Шевченко, якого не знаємо», «Шевченкові «Гайдамаки»: Поема і Критика» та інших. У заході також взяли участь Ірина Щербанюк, музикознавець, науковий співробітник Меморіального будинку-музею М. В. Лисенка (1979-2006), наукові співробітники музеїв Шевченківського національного заповідника та канівці. Модератором зустрічі виступив Ігор Ліховий, перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника. Далі ...

Культурно-мистецький проект, присвячений 100-річчю Української революції та взяття під державну опіку Шевченківського меморіалу

Додано: 19.06.2018, 09:39

22 травня 1861 року українська громада виконала волю Тараса Шевченка і поховала його в Каневі на Чернечій горі. Далі ...

Тернистий шлях Федора Габелка

Додано: 9.06.2018, 15:01

8 червня 2018 року Шевченківський національний заповідник отримав поштою приємний дарунок — книгу Федора Габелка «Тернистим шляхом: спогади, роздуми, вірші», яка тільки що побачила світ у київському видавництві Українського центру гуманітарної інформації (УЦГІ) «Світогляд». Книгу надіслало видавництво. На звороті титулу — подяка за сприяння у виданні цієї книги ряду підприємств і установ, зокрема Шевченківському національному заповіднику. Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова