Тарасова гора - духовна вершина України

Тарасова гора – місце єднання українців. До неї звернені погляди усього українства. Незважаючи на відстань у понад сім тисяч кілометрів, різницю в часі, океан між країнами, днями земляки з Канади мали змогу в онлайн-режимі відвідати музей Тараса Шевченка у Каневі.

Як зазначила на сторінці Facebook https://www.facebook.com/UkrUnitedSchool/ директор школи Євгенія Татаренко: «Музей Тараса Шевченка став першим в історії канадсько-українських просвітницьких відносин, що 28 жовтня 2017 року провів унікальну онлайн-екскурсію у форматі Україна-Канада. Сумісний проект із Ukrainian United School довів, що немає кордонів та відстані для бажаючих доторкнутися до чудової, неповторної української культури та історії, отримати знання у форматі реального часу». Приємним є той факт, що подія зацікавила не лише українців і канадців, до онлайн-екскурсії долучились американці, іспанці та індійці.

Ukrainian United School показує історію України не лише з підручників, використовуючи в роботі з дітьми та дорослими передові інформаційні та цифрові технології, тому директор школи Євгенія Татаренко запланувала цикл онлайн-зустрічей, екскурсій з найвідоміших історичних, культурних куточків, закладів України та світу.

n420-1

n420-2

n420-3

n420-4

Працівники заповідника наважились  в дещо нетрадиційний спосіб ознайомити українську громаду міста Морден (Канада) з музейною експозицією. Проект «Тарасова гора – духовна вершина України» мав на меті в режимі реального часу надати можливість усім охочим ознайомитися з основними об’єктами музейної експозиції та поспілкуватися з науковцями наживо. Екскурсія розпочалася о сьомій годині вечора за українським часом, тоді як в Канаді була одинадцята ранку. Основними об’єктами показу стали перлини музейної експозиції: меморіальні речі, офорти Тараса Шевченка, живописні полотна найвідоміших художників України та закордонних митців.  Одним з найважливіших і визначальних моментів було саме живе спілкування та українська мова, якої часом бракує українцям, що живуть за кордоном. Українська громада зібралася у школі  Ukrainian United School, де спочатку переглянула наданий науковцями музею відеофільм про історію Тарасової гори від 1861 року до сьогодення.

З вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник генерального директора Ігор Ліховий. Екскурсію провела старший науковий співробітник науково-дослідного відділу фондової роботи Ірина Вакула. Куратором проекту виступила провідний бібліотекар заповідника Олена Делікатна. Технічне забезпечення – Юрій Кардаш та Олександр Мелашич.

Працівники Шевченківського національного заповідника також долучилися до формування фонду бібліотеки Ukrainian United School, зібравши нову сучасну літературу, серед якої: монографії, каталоги, збірники, літературно-художні видання, поетичні збірки, путівники, опубліковані науковцями музею, літераторами та істориками нашого краю, книги для дітей.

Пані Євгенія висловила сподівання, що такі проекти стануть новим видом заохочення до відвідування музеїв та популяризації України в усьому світі! «Адже музеї це не тільки тиша, старі експозиції та, часом, нецікаві екскурсії, музеї теж можуть бути супер прогресивними!!!!! Тарасова гора першою зробила крок назустріч новим технологіям, новому виміру, новим можливостям» – зазначила директорка.

Вже через два дні після ефіру проектом зацікавилися директори шкіл Манітоби, вчителі двомовних програм, куратори освітянської сфери у Манітобі, які висловили здивування та захват від задуму, а також від рівня його реалізації. Те, що здавалося нереальною і трошки божевільною ідеєю, стало реальним культурно-освітнім проектом з подальшим продовженням у формі співпраці та зміцненні українсько-канадських відносин, міжнародної освіти, яка є одним із найкращих способів зближення культур, розвитку зв’язків між народами.

 
Ірина Вакула,  Олена Делікатна
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Григорій Грабович: «Шевченкова візія, його поезія, його віра у майбутнє України стали тим поштовхом, який створив українську націю…»

Додано: 19.06.2018, 10:07

14 червня 2018 року у конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулась зустріч з Григорієм Грабовичем, відомим українсько-американським літературознавцем, шевченкознавцем, професором Гарвардського університету, засновником і головним редактором часопису «Критика», автором праць «Шевченко як міфотворець», «Шевченко, якого не знаємо», «Шевченкові «Гайдамаки»: Поема і Критика» та інших. У заході також взяли участь Ірина Щербанюк, музикознавець, науковий співробітник Меморіального будинку-музею М. В. Лисенка (1979-2006), наукові співробітники музеїв Шевченківського національного заповідника та канівці. Модератором зустрічі виступив Ігор Ліховий, перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника. Далі ...

Культурно-мистецький проект, присвячений 100-річчю Української революції та взяття під державну опіку Шевченківського меморіалу

Додано: 19.06.2018, 09:39

22 травня 1861 року українська громада виконала волю Тараса Шевченка і поховала його в Каневі на Чернечій горі. Далі ...

Тернистий шлях Федора Габелка

Додано: 9.06.2018, 15:01

8 червня 2018 року Шевченківський національний заповідник отримав поштою приємний дарунок — книгу Федора Габелка «Тернистим шляхом: спогади, роздуми, вірші», яка тільки що побачила світ у київському видавництві Українського центру гуманітарної інформації (УЦГІ) «Світогляд». Книгу надіслало видавництво. На звороті титулу — подяка за сприяння у виданні цієї книги ряду підприємств і установ, зокрема Шевченківському національному заповіднику. Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова