Творча зустріч «О, слово рідне, рідна мово…»

n432-2 n432-1

n432-3

n432-4

n432-5

n432-6

n432-7

1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови, як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Адже мова – це не лише засіб порозуміння між людьми. Мова народу – це цвіт його духовного життя. В ній закодовано історію, здобутки культури, духовну самобутність нації.

Нині з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення. І тому так важливо нині берегти і плекати кожну мову. ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи і вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Починаючи з 21 лютого 2000 року Міжнародний День рідної мови відзначають і в Україні.

20 лютого у відділі бібліотеки Шевченківського національного заповідника, за ініціативи та сприяння керівництва Канівського МПО Всеукраїнського об`єднання «Свобода», відбулася творча зустріч «О, слово рідне, рідна мово…», присвячена Міжнародному Дню рідної мови.

Учасників зустрічі привітав перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника, український державний та громадський діяч, дипломат, музеєзнавець, краєзнавець, культуролог, історик української культури Ігор Ліховий.

Зворушливо звучали українські пісні у виконанні студенток Канівського коледжу культури і мистецтв Смикалової Анастасії, Очеретньої Анжели, Масенко Софії та Горової Юлії.

Краєзнавець, дослідник української мови Володимир Тихонов та громадський діяч Володимир Лантух поділилися своїми напрацюваннями в царині дослідження витоків української мови.

Громадський та політичний діяч, меценат Вадим Стоянов розповів про  значення української мови у житті кращих представників її духовної еліти, зокрема, талановитого режисера, сценариста, лауреата Шевченківської премії Юрія Іллєнка.

Шевченкознавець Раїса Танана розповіла про відношення шанувальників Тараса Шевченка до української мови (за матеріалами книг вражень Шевченківського національного заповідника).

Прекрасні вірші, сповнені щирої любові та поваги до України, української мови та її духовних титанів, прочитали члени Канівської літературної студії «Зорянка»: Віра Носенко, Ніна Пилипенко, Ніна Гордійчук.

Родзинкою творчої зустрічі став виступ українського мовознавця, педагога, доктора філологічних наук, професора НУ «Львівська політехніка», публіциста, громадського та політичного діяча Ірини Фаріон та презентація її книг: «Суспільний статус староукраїнської (руської) мови у 14-17 ст.: мовна свідомість, мовна дійсність, мовна перспектива», «Мовний портрет Івана Пулюя» (за листами мислителя), «Мовна норма: знищення, пошук, віднова», добірки мовних плакатів «Слово – меч духовний».

Учасники творчої зустрічі мали змогу поспілкуватися з Іриною Дмитрівною та отримати у подарунок книги з її автографом.

 

Ірина Юрченко

Фото Юрія Кардаша

n432-8

n432-10

n432-9

n432-12

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Григорій Грабович: «Шевченкова візія, його поезія, його віра у майбутнє України стали тим поштовхом, який створив українську націю…»

Додано: 19.06.2018, 10:07

14 червня 2018 року у конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулась зустріч з Григорієм Грабовичем, відомим українсько-американським літературознавцем, шевченкознавцем, професором Гарвардського університету, засновником і головним редактором часопису «Критика», автором праць «Шевченко як міфотворець», «Шевченко, якого не знаємо», «Шевченкові «Гайдамаки»: Поема і Критика» та інших. У заході також взяли участь Ірина Щербанюк, музикознавець, науковий співробітник Меморіального будинку-музею М. В. Лисенка (1979-2006), наукові співробітники музеїв Шевченківського національного заповідника та канівці. Модератором зустрічі виступив Ігор Ліховий, перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника. Далі ...

Культурно-мистецький проект, присвячений 100-річчю Української революції та взяття під державну опіку Шевченківського меморіалу

Додано: 19.06.2018, 09:39

22 травня 1861 року українська громада виконала волю Тараса Шевченка і поховала його в Каневі на Чернечій горі. Далі ...

Тернистий шлях Федора Габелка

Додано: 9.06.2018, 15:01

8 червня 2018 року Шевченківський національний заповідник отримав поштою приємний дарунок — книгу Федора Габелка «Тернистим шляхом: спогади, роздуми, вірші», яка тільки що побачила світ у київському видавництві Українського центру гуманітарної інформації (УЦГІ) «Світогляд». Книгу надіслало видавництво. На звороті титулу — подяка за сприяння у виданні цієї книги ряду підприємств і установ, зокрема Шевченківському національному заповіднику. Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова