Творча зустріч з родиною Віктора Клименка

n448-2 n448-1

n448-3

n448-4

n448-5

n448-6

n448-7

«На шляхах століть» – таку назву має одна із виставок, що експонуються у ці травневі дні у музеї Тараса Шевченка у Каневі. На ній представлено творчий доробок заслуженого діяча мистецтв України, черкаського художника Віктора Івановича Клименка. Народився на Донеччині, навчався у Дніпропетровському художньому училищі та Київському державному художньому інституті;  вже більше півстоліття працює і пише мистецькі твори на Черкащині.

На виставці експонуються монументальні полотна художника, який інтерпретує історію українського народу засобами образотворчого мистецтва. Перед глядачами на картинах оживають героїчні постаті – Іван Сірко, Максим Кривоніс, Семен Неживий, Нестор Махно та історичні сюжети: «Батьківщина в небезпеці», «Земля і воля» та інші. Привертає увагу відвідувачів портрет молодого Тараса Шевченка в Петербурзькій Академії мистецтв, який подарований автором у фондову колекцію музею Тараса Шевченка після персональної виставки у 1997 році.

Традиційно  22 травня, у день перепоховання Тараса Шевченка в Каневі на Чернечій Горі, багатолюдно. Цього року цій події було приурочено багато цікавих заходів. Зокрема у  виставковому залі під звуки прекрасної класичної музики (за роялем: старший викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Наталя Мосенко) відбулася творча зустріч з родиною черкаського художника Віктора Клименка – мистецтвознавцем Ніною Михайлівною (дружиною) та художником-реставратором Ксенією Вікторівною (донькою). Перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий привітав гостей та подякував родині Клименків за організацію другої персональної виставки мистецьких творів Віктора Клименка у виставкових залах музею Тараса Шевченка. Про творчий шлях митця розповіла гостям заступник генерального директора з наукової роботи Світлана Брижицька. Зі словами вдячності за підтримку і допомогу у творенні народно-декоративних композицій, за довготривалу творчу співпрацю виступили гості з Черкас: заслужений художник України – Тамара Гордова та заслужена артистка України,  бандуристка – Наталя Мамалига, яка подарувала присутнім пісні на слова Тараса Шевченка. Портрет бандуристки художник написав у 1992 році,  і він експонується на виставці.

Учасниками творчої зустрічі стали іноземні гості – професор Кінгстонського університету, доктор Алан Флаверс та французькі друзі з міста-побратима Канева – Ламберсара. Почесними гостями на виставці Віктора Клименка у музеї Тараса Шевченка були голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, його перший заступник – Віталій Коваль, голова Канівської районної державної адміністрації – Дмитро Шелест, канівський міський голова Ігор Ренькас. Оглянувши виставку, поспілкувавшись з родиною, усі вони висловили захоплення роботами Віктора Клименка і отримали в дарунок від родини каталоги його мистецьких творів.

Виставка «На шляхах століть» експонуватиметься у музеї Тараса Шевченка до кінця червня. Запрошуємо на Тарасову Гору пошанувати пам'ять Тараса Шевченка та оглянути мистецькі виставки. 

n448-8 n448-9
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Григорій Грабович: «Шевченкова візія, його поезія, його віра у майбутнє України стали тим поштовхом, який створив українську націю…»

Додано: 19.06.2018, 10:07

14 червня 2018 року у конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулась зустріч з Григорієм Грабовичем, відомим українсько-американським літературознавцем, шевченкознавцем, професором Гарвардського університету, засновником і головним редактором часопису «Критика», автором праць «Шевченко як міфотворець», «Шевченко, якого не знаємо», «Шевченкові «Гайдамаки»: Поема і Критика» та інших. У заході також взяли участь Ірина Щербанюк, музикознавець, науковий співробітник Меморіального будинку-музею М. В. Лисенка (1979-2006), наукові співробітники музеїв Шевченківського національного заповідника та канівці. Модератором зустрічі виступив Ігор Ліховий, перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника. Далі ...

Культурно-мистецький проект, присвячений 100-річчю Української революції та взяття під державну опіку Шевченківського меморіалу

Додано: 19.06.2018, 09:39

22 травня 1861 року українська громада виконала волю Тараса Шевченка і поховала його в Каневі на Чернечій горі. Далі ...

Тернистий шлях Федора Габелка

Додано: 9.06.2018, 15:01

8 червня 2018 року Шевченківський національний заповідник отримав поштою приємний дарунок — книгу Федора Габелка «Тернистим шляхом: спогади, роздуми, вірші», яка тільки що побачила світ у київському видавництві Українського центру гуманітарної інформації (УЦГІ) «Світогляд». Книгу надіслало видавництво. На звороті титулу — подяка за сприяння у виданні цієї книги ряду підприємств і установ, зокрема Шевченківському національному заповіднику. Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова