Презентація поетитчної збірки Ліни Кучеренко

 

n450-1

n450-2

n450-4

n450-5

n450-6

n450-7

n450-8

n450-9

«Дивуюсь

вечору і ранку

і мові,

що в письмі, і усній.

Прийми,

о, світе, не як бранку,

благослови

мою присутність».

 

Ліна Кучеренко

 

Все життя Ліни Василівни пов’язане з літературною творчістю. З 1965 року вона працювала в редакції газети «Дніпрова зірка» – спершу коректором, а згодом заступником редактора,  започаткувала  літературну студію «Зорянка».  

У 1973 році стала членом Національної спілки журналістів України.

Активна творча діяльність Ліни Кучеренко, як поетеси, практично співпала із завершенням журналістської.

Поезія жила в ній давно і тільки чекала слушного моменту проявитися. Сама поетеса зізнається: «Гарну поезію любила завжди, святим літературним жанром вважаю її незмінно. А відтак я просто не могла назавжди лишатися поза її сферою. І почала віршувати, коли з`явився для того вільний час».

У 2013 році вийшла її перша збірка «Сьоме небо моє… Сповідуюсь білому аркушу» за яку Ліна Кучеренко отримала звання лауреата Канівської літературної премії  імені Олекси Кобця.

Одна за одною побачили світ книги «Поза часом» (2014), «200 сонетів» (2015).

Четверта книга Ліни Кучеренко «Присутність» побачила світ у 2017 році.

«Високоталановита, щира, інтелектуальна поезія…», – так визначив творчість нашої землячки Василь Захарченко, письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Книга «Присутність» різножанрова: тут і поезія – вишукані сонети, тріолети, катрени, хокку, і проза – есеї. Кожен твір вражає глибиною почуттів, філософським осягненням  навколишнього світу,  людського життя.

Авторка постає перед нами як тонкий лірик, глибокий філософ, вдумливий політик.

Вона  вміло працює з словом, відкриваючи його силу, багатство і красу.

Привітати авторку з виданням книги прийшли канівські поети – члени літературної студії «Зорянка», колеги по журналістській роботі, вчителі та бібліотекарі канівських шкіл, шанувальники її творчості.

Учасники заходу поринули у неповторний світ поезії. Літстудійці – Віра Носенко, Ніна Пилипенко, Лідія Шкурченко, Надія Василега, Ніна Москаленко, Тамара Яковенко, Олена Бабаніна декламували вірші Ліни Кучеренко, висловлюючи їй свою любов і повагу. Багато добрих слів сказали про Ліну Василівну і її колишні колеги – багатолітній головний редактор газети «Дніпрова зірка» Іван Белименко, журналіст Лариса Зелененко.

На презентації книги звучали пісні  композитора, викладача Канівського коледжу культури і мистецтв Володимира Байкіна  у виконанні піаністки Алли Маринич.

Високо оцінили творчість нашої землячки  Ольга Ліворук  – директор Канівської гімназії ім. Івана Франка,  Людмила Холодова – вчитель української мови та літератури Канівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим  вивченням іноземних мов.

Збірка «Присутність» – це сповідь душі авторки, втілення у слові, яке вона дарує нащадкам для роздумів,  пам`яті,  життя.

«Цей день мине і вечір згасне…

Чомусь милуюсь, як останнім

Дарунком Божим, сповідальним,

І відчуття: живу немарне …»

Л. Кучеренко

 

Завідувач науково-дослідного відділу

«Літературна Канівщина»

Ірина Юрченко

 

Фото Ірини Фрунт

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Григорій Грабович: «Шевченкова візія, його поезія, його віра у майбутнє України стали тим поштовхом, який створив українську націю…»

Додано: 19.06.2018, 10:07

14 червня 2018 року у конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулась зустріч з Григорієм Грабовичем, відомим українсько-американським літературознавцем, шевченкознавцем, професором Гарвардського університету, засновником і головним редактором часопису «Критика», автором праць «Шевченко як міфотворець», «Шевченко, якого не знаємо», «Шевченкові «Гайдамаки»: Поема і Критика» та інших. У заході також взяли участь Ірина Щербанюк, музикознавець, науковий співробітник Меморіального будинку-музею М. В. Лисенка (1979-2006), наукові співробітники музеїв Шевченківського національного заповідника та канівці. Модератором зустрічі виступив Ігор Ліховий, перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника. Далі ...

Культурно-мистецький проект, присвячений 100-річчю Української революції та взяття під державну опіку Шевченківського меморіалу

Додано: 19.06.2018, 09:39

22 травня 1861 року українська громада виконала волю Тараса Шевченка і поховала його в Каневі на Чернечій горі. Далі ...

Тернистий шлях Федора Габелка

Додано: 9.06.2018, 15:01

8 червня 2018 року Шевченківський національний заповідник отримав поштою приємний дарунок — книгу Федора Габелка «Тернистим шляхом: спогади, роздуми, вірші», яка тільки що побачила світ у київському видавництві Українського центру гуманітарної інформації (УЦГІ) «Світогляд». Книгу надіслало видавництво. На звороті титулу — подяка за сприяння у виданні цієї книги ряду підприємств і установ, зокрема Шевченківському національному заповіднику. Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова