Шості Міжнародні Шевченківські читання «Історичний досвід та сучасний стан вивчення Журналу (Щоденника) Тараса Шевченка»

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАПОВІДНИК

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР НАУКИ І КУЛЬТУРИ

ЄВРАЗІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ Л. ГУМІЛЬОВА

ГРОМАДСЬКИЙ НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ «ІНСТИТУТ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Шановні колеги!

Читання відбудуться 13 вересня 2018 року на базі Шевченківського національного заповідника в м. Канів (Україна).

На наукових читаннях пропонується розглянути такі питання:

• історіографічні засади вивчення Журналу (Щоденника);
  • світоглядні засади в Журналі (Щоденнику);
  • літературне середовище в щоденникових записах Тараса Шевченка;
  • люди і події: оточення Тараса Шевченка у 1857–1858 роках на сторінках  Журналу (Щоденника);
  • Журнал (Щоденник) Тараса Шевченка як біографічний та історико-літературний документ;
  • видання Журналу (Щоденника) в музейних колекціях і бібліотечних фондах;
  • місце Журналу (Щоденника) Тараса Шевченка у сучасній гуманітаристиці та українознавстві;
  • Журнал (Щоденник) Тараса Шевченка і національні літератури (переклади, видання);
  • щоденники письменників та митців як літературні пам’ятники.

До участі у роботі читань запрошуються вчені–історики, філологи, літературознавці, мистецтвознавці, культурологи, працівники закладів освіти і культури, співробітники музеїв, бібліотек, представники суспільних організацій, краєзнавці, вчителі.

Робочі мови наукових читань – українська, англійська, російська, казахська.

Можлива участь в очній і заочній формах (із поданням текстів для стендових доповідей, відеовиступів).

За результатами читань планується видання збірника статей і матеріалів коштом авторів.

Для участі в наукових читаннях необхідно надіслати до 1 серпня 2018 року поштою або e-mail (svitlana_brizhit@ukr.net):

• Заявку для участі в читаннях (бланк заявки додається).
  • Текст статті обсягом до 10 сторінок інтервалом 1,5 шрифтом Times New Roman 14 розміру; поля: верхнє, нижнє – 2 см; праве – 1,5 см, ліве – 3 см; абзацний відступ – 1 см; вирівнювання по ширині.

Цитати подаються у лапках « ». Посилання на джерела у тексті наводяться у квадратних дужках (по мірі того як вони зустрічаються у тексті), де перша цифра – номер джерела у списку літератури, а друга – номер сторінки. Номер джерела і номер сторінки відділяються комою, номери джерел – крапкою з комою, напр.: [1, 95–96] [див.: 2; 5; 7].  «Там само», «Там же» – не допускається.

Посилання на твори Тараса Шевченка подавати за академічним виданням: Шевченко Т. Г. Повне зібрання творів : У 12 т. / Редкол.: М.Г.Жулинський (голова) та ін. — К.: Наук. думка, 2001-2014.

Послідовність розміщення елементів статті: УДК; прізвище автора; назва статті (великими літерами по центру); анотація (без слова анотація, без абзацного відступу вирівняно по ширині тексту, інтервал між рядками одинарний, Times New Roman, 12 pt) і ключові слова (розпочинається словосполученням «Ключові слова: », без абзацного відступу, інтервал між стрічками оди­нарний, Times New Roman, 12 pt, курсив) мовою статті; виклад основного матеріалу статті; джерела та література; далі — один порожній рядок, назва статті, анотація і ключові слова двома іншими мовами (російською та англійською). Звертаємо увагу авторів на необхідність кваліфікованого перекладу анотації та назви статті англійською мовою («машинний» переклад не допускається).

Після статті через 1 інтервал подається в алфавітному порядку за наскрізною нумерацією список джерел під заголовком Джерела та література. Бібліографічні відомості про джерела оформлюються згідно з останніми вимогами державного стандарту.

УВАГА! За точність цитування, наведення прізвищ, дат, посилань, граматичні і стилістичні помилки відповідальність несуть автори матеріалів. Оргкомітет залишає за собою право відхиляти статті, які не відповідають вищезгаданим вимогам.

Організаційний внесок для учасників наукових читань та авторів публікацій у збірнику матеріалів – 220 грн. (передбачає часткове покриття витрат на проведення читань). Оплата під час реєстрації.

Відкриття наукових читань відбудеться у конференц-залі музею Т. Г. Шевченка за адресою: Україна. Черкаська обл., м. Канів, Тарасова гора, Шевченківський національний заповідник.

Усі витрати, пов’язані з перебуванням на наукових читаннях (проїзд, проживання, харчування тощо), оплачуються  учасниками за власний рахунок або за рахунок сторони, що відряджає.

Для довідок (по Україні): тел. (04736) 3-23-65 (окрім неділі і понеділка) (Брижицька Світлана Анатоліївна).

Як дістатися до Канева: щогодинно від автовокзалу «Видубичі» (м. Київ) йде автобус (бажано їхати через Українку, Ржищів). Ранішні рейси: 7.20; 8.00. Останній рейс Канів–Київ — 18.30. У Каневі: таксі від вокзалу «Авторіка» або маршрутне таксі рейсом  №2 з центра міста (площа Шевченка) (до кінцевої зупинки «Тарасова гора»).

Запрошуємо до участі у наукових читаннях.

ОРГКОМІТЕТ

ЗАЯВКА ДЛЯ УЧАСТІ

у Шостих Міжнародних Шевченківських читаннях

(до 160-річчя написання автобіографічного документа)