Подорож до маленької «Швейцарії»

n552-2 n552-1

n552-3

n552-4

n552-5

n552-7

Традиційно, на початку літа працівники Шевченківського національного заповідника вирушають у подорож, щоб краще пізнати рідний край. Впродовж останніх років відвідали Батурин, Кам´янець-Подільський, Хотин, Вінницю, Чернігів, Полтаву та інші відомі багатьом мандрівникам маршрути. Цього року наш вибір припав на  с. м. т. Буки Маньківського району, яке розташоване за  150 км від Канева. Попередньо вивчивши маршрут, переглянувши фото на сайтах були захоплені  берегами Гірського Тікича в районі Буків. Але насправді те, що ми побачили, перевершило всі наші сподівання. Це справжнісіньке диво, і не закордоном, а поряд…справжня  маленька  «Швейцарія».

Буцький каньйон порівняно нове відкриття для туристів. Як виявилося, це місце належить до сотні найкрасивіших місць України і  Букський каньйон став другим у рейтингу "Семи чудес Черкащини". Ще зовсім недавно селище Буки було місцем відпочинку тільки для місцевого населення, нині  унікальністю географічного ландшафту милуються гості з усього світу.

Тисячі років води місцевої річки Гірський Тікич точили граніти протерозойської ери, доки не утворили мальовничий каньйон із крутими схилами. Гострі й високі, вони нависають над водою, створюючи унікальний і зовсім не характерний для Центральної України ландшафт, що нагадує пейзажі фіордів чи панорами карпатських гір. Перед очами постають спочатку великі гранітні плити, далі, земля немов обвалюється, утворюючи каньйон, довжиною майже три кілометри. Висота скель понад Гірським Тікичем від 10 до 25 метрів.

Букський хлопець  Василь у солом’яному брилі став нашим провідником та екскурсоводом. Він повідомив нам цікаві факти з історії рідного селища: у 1927-му тут збудували першу в Україні ГЕС, тут збереглися й кам'яні руїни водяного млина ХІХ століття,  природно на річці утворилися красиві  водопади.

Мандруючи каньйоном десь 1,5 години, дуже зголодніли. Козацька каша, яку приготували колеги, надала нам сил і ми продовжили екскурсію по Черкащині. Наступною зупинкою був Жашківський кінний завод. Тут ми спілкувалися з чудовою колегою, яка посвятила нас в секрети розведення та тренування коней особливих елітних порід. Ми мали можливість зайти в конюшню, погладити коней, зробити селфі і потрапити на кінні змагання.

Після кінних перегонів, ми потрапили в боулінг-клуб, де позмагалися у власній вправності. Усі ми від  поїздки  отримали величезне задоволення. Щиро дякуємо організатору, кашоварам, екскурсоводам та всім працівникам, хто долучився до спільного  проведення чудових вихідних.

 

 

n552-6 n552-8
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Шевченкові дні 2019

Додано: 21.05.2019, 10:33

Програма проведення урочистостей на Тарасовій горі Далі ...

Мандрівка у світ прекрасного

Додано: 18.05.2019, 12:14

Майстер – клас: Плетіння з газетних трубочок Далі ...

Інформація

Додано: 18.05.2019, 11:00

При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова