Творча зустріч з учасниками проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці»

 n455-1  n455-2

 

n455-3

 

n455-4

 

n455-5

 

n455-6

 

n455-7

 

n455-8

 

n455-9

6 червня у відділі бібліотеки та музеї «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника відбулася творча зустріч з канівськими майстрами-вишивальниками, учасниками проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці».

Ініціатором проекту був, нині покійний, заслужений майстер народної творчості, викладач Гадяцького коледжу культури і мистецтв Григорій Олексійович Кисіль – автор п’яти тематичних випусків альбому «Українська вишивка». Один із альбомів – «Портрети Шевченка»( присвячений 200-річчю з дня народження поета), має тридцять схем для вишивання портретів різних періодів життя Кобзаря, проілюстрованих орнаментованими текстами з його поезій і був взятий за основу проекту.

Втілити у життя творчий задум Григорія Кисіля планувалося силами майстрів народної вишивки Полтавщини. Але, завдяки активній життєвій позиції та ентузіазму канівської громадської активістки, поетеси Віри Носенко, до роботи долучилися і вишивальники із Канева, всього сім осіб: Віра Носенко, Валентина Учень, Валентина Нікітенко, Оксана Золотницька, Любов Гамалій, та подружжя Василя та Людмили Ярошенків.

Стартував проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці» 9 березня 2017 року у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського. Канівці радо прийняли естафету і вже 24 березня презентували  його у науково-дослідному відділі «Народне декоративне мистецтво Канівщини» Шевченківського національного заповідника.

Учасники проекту отримали  схеми вишивок, необхідні комплекти ниток та тканину і розпочалася напружена творча робота, яка тривала цілий рік.

21 травня 2018 року у Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського відбулася презентація вишитих робіт – портретів і афоризмів Тараса Шевченка. Всього на виставці було представлено 75 робіт.

У реалізації проекту взяли участь майстрині з Полтавщини та Канева, сімдесят сім вишивальниць і один вишивальник – наш земляк Василь Ярошенко.

Проект здійснено за підтримки управління культури Полтавської облдержадміністрації, народного депутата України Юрія Бублика. Координатор проекту – вишивальниця з Полтави Катерина Калініченко.

Протягом року роботи експонуватимуться у різних містах України, та країнах ближнього зарубіжжя, а у 2019 році з нагоди 205-річчя з дня народження Кобзаря, як і було заплановано, їх передадуть музею Тараса Шевченка у Каневі.

Творча зустріч з канівськими майстрами-вишивальниками пройшла у дружній, невимушеній атмосфері. На захід завітали генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар`ян Піняк, священник Православної Церкви Київського Патріархату отець Сергій (Нікітін), який свого часу благословив канівських вишивальників на участь у проекті, члени Канівської літературної студії «Зорянка», громадськість міста.

Старший науковий співробітник науково-дослідного відділу «Народне декоративне мистецтво Канівщини» Ніна Басиста зробила короткий екскурс в історію української вишивки.

Генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар`ян Піняк подякував канівським майстрам за їх самовіддану, безкорисливу працю, наголосивши на важливості даного проекту у справі популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка та мистецтва української вишивки.

Віра Носенко – організатор канівської групи, передала подяку та грамоту Валентині Нікітенко, яка не змогла поїхати до Полтави на презентацію проекту. Також,  Віра Володимирівна передала о. Сергію (Нікітіну) для Козацької Церкви Пресвятої Богородиці портрет Тараса Шевченка, подарований Полтавським громадським Шевченківським комітетом.

Враженнями від поїздки на Полтавщину поділилися Василь Ярошенко, Валентина Учень, Оксана Золотницька, Любов Гамалій. Учасники заходу переглянули фоторепортаж цієї незабутньої поїздки, який підготувала Віра Носенко, а також виставку творчих робіт канівських вишивальниць.

Приємною несподіванкою для учасників заходу стала зустріч  з народним художником України, лауреатом Національної премії України ім. Шевченка Іваном Марчуком, який завітав до музею «Літературна Канівщина» і познайомився з канівськими майстрами народної вишивки.

 

Завідувач науково-дослідного відділу

 «Літературна Канівщина» Ірина Юрченко

Фото Валентини Сливи

 

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Григорій Грабович: «Шевченкова візія, його поезія, його віра у майбутнє України стали тим поштовхом, який створив українську націю…»

Додано: 19.06.2018, 10:07

14 червня 2018 року у конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулась зустріч з Григорієм Грабовичем, відомим українсько-американським літературознавцем, шевченкознавцем, професором Гарвардського університету, засновником і головним редактором часопису «Критика», автором праць «Шевченко як міфотворець», «Шевченко, якого не знаємо», «Шевченкові «Гайдамаки»: Поема і Критика» та інших. У заході також взяли участь Ірина Щербанюк, музикознавець, науковий співробітник Меморіального будинку-музею М. В. Лисенка (1979-2006), наукові співробітники музеїв Шевченківського національного заповідника та канівці. Модератором зустрічі виступив Ігор Ліховий, перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника. Далі ...

Культурно-мистецький проект, присвячений 100-річчю Української революції та взяття під державну опіку Шевченківського меморіалу

Додано: 19.06.2018, 09:39

22 травня 1861 року українська громада виконала волю Тараса Шевченка і поховала його в Каневі на Чернечій горі. Далі ...

Тернистий шлях Федора Габелка

Додано: 9.06.2018, 15:01

8 червня 2018 року Шевченківський національний заповідник отримав поштою приємний дарунок — книгу Федора Габелка «Тернистим шляхом: спогади, роздуми, вірші», яка тільки що побачила світ у київському видавництві Українського центру гуманітарної інформації (УЦГІ) «Світогляд». Книгу надіслало видавництво. На звороті титулу — подяка за сприяння у виданні цієї книги ряду підприємств і установ, зокрема Шевченківському національному заповіднику. Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова