Проза Віри Вовк: виміри сакрального

 n458-1  n458-3

 

n458-4

n458-2

 

«Проза Віри Вовк: виміри сакрального» (Брустурів, 2016)  —  так називається наукова монографія, подарована Шевченківському національному заповіднику автором Юлією Миколаївною Григорчук, кандидатом філологічних наук (Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України) у дні проведення Дев’ятого Міжнародного конгресу україністів (25—27 червня 2018 р.).

Київська дослідниця подає ґрунтовний творчий життєпис Віри Вовк (Віри Остапівни Селянської), письменниці, перекладачки з португальської, іспанської, німецької, французької мов та перекладачки з української на португальську, фахівця з порівняльного літературознавства, університетського викладача, члена-засновника об’єднання українських письменників «Слово», лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (2008).

Віру Вовк називають українським амбасадором у Південній Америці, адже більшу частину свого життя вона живе у Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Їі доробок налічує більше 100 видань поезії, прози, драматургії, рецензій і мемуарів, перекладів  класиків вітчизняної і світової літератур. Обкладинки своїх прозових книг письменниця оздоблює авторськими витинанками.

Окремою сторінкою в житті Віри Вовк є її багаторічні стосунки з українським шістдесятниками, яких вона підтримувала не лише у роки їхнього творчого злету, а й у роки поневірянь та утисків.

В останні роки письменниця суттєво збагатила музейні колекції Києва предметами, які збирала протягом багатьох років мандруючи світом. «Я — донька світла, я — людина», — так вона написала у творі «Вітровій» (збірник «Вогонь Купала»). В. Монастирський, М. Бажан, Д. Павличко дали Вірі Вовк короткі характеристики, що свідчать про глибоку повагу до її творчості — «Письменниця, що має Великого Союзника», «бджілка з-за океану», «зоря з долоні Бога».

Отже, ми щиро дякуємо Юлії Григорчук за поповнення книжкової колекції Заповідника. А Вірі Вовк зичимо успіху та натхнення продовжувати нести українське слово у світ чужих культур.

Текст і фото Світлани Брижицької

 

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

ЗВЕРНЕННЯ

Додано: 19.01.2019, 15:37

Звернення хранителів меморіалу Тараса Шевченка до відвідувачів Шевченківського національного заповідника Далі ...

Виставка «Наша пам'ять – наша доля»

Додано: 16.01.2019, 15:22

12 січня у музеї «Літературна Канівщина» відкрилася виставка Далі ...

Ремонтні роботи

Додано: 23.11.2018, 08:55

При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова