Виставка «Наша пам'ять – наша доля»

n481-2 n481-1

n481-3

 

n481-4

 

n481-6

12 січня у музеї «Літературна Канівщина» відкрилася виставка під назвою «Наша пам'ять – наша доля» майстра скульптурних портретів, патріота України і просто небайдужої людини Георгія Стрітенка (м.Канів). Це третя персональна виставка нашого земляка.

Народився талановитий митець 21 серпня 1944 року в селі Бобриця на Канівщині. Ще в юному віці у Георгія відкрився чудовий дар – він міг точно відобразити на папері риси людського обличчя.

Перші скульптурні роботи Георгія Стрітенка датуються 1990 роком – це портрет батька Михайла та доньки Юлії. Вдосконалюючи майстерність він створює ряд автопортретів, круглих керамічних скульптур, портрети видатних особистостей і звичайних людей.

На виставці «Наша пам'ять – наша доля» експонуються скульптурні портрети видатних представників української народу та світової культури: історичних діячів, письменників, музикантів, художників. Один з розділів виставки присвячений Тарасу Шевченку – генію і  пророку нації. Під впливом сучасних подій створено серію портретів героїв Небесної сотні, та скульптурний портрет нашого земляка, кіборга Анатолія Чупилки. Представлені на виставці роботи виконані в унікальній авторській техніці.

Привітати Григорія Стрітенка з відкриттям персональної виставки прийшли генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар`ян Піняк, директор Канівської гімназії ім. Івана Франка Ольга Ліворук, заступник директора Канівського природного заповідника Олег Петриченко, поетеса, громадська діячка Віра Носенко, художниця Ольга Плетінь, депутат Канівської міської ради Юрій Гамалій, друзі та шанувальники таланту майстра.

Учасники заходу мали чудову нагоду відкрити для себе ще одну грань творчості Георгія Михайловича – поетичну. Поезія Григорія Стрітенка така ж неповторна як і його скульптурні портрети.

Виставка «Наша пам'ять – наша доля» відкрита для огляду з 12 січня по 20 лютого 2019 року у музеї «Літературна Канівщина» (вул. Успенська, 10) з 8-00 до 17-00. Вихідний день – понеділок.

 

Ірина Юрченко, зав. н.-д. відділу «Літературна Канівщина»

n481-8
n481-9
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

«В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля»

Додано: 19.06.2019, 11:45

15 червня 2019 року на Тарасовій горі у Каневі, відбулося урочисте вручення відзнаки Фонду Тараса Шевченка Далі ...

Раїса Василівна Танана — подвижниця музейної справи

Додано: 12.06.2019, 14:06

Тарас Шевченко єднає народи

Додано: 31.05.2019, 11:37

24 травня на Тарасовій горіпобували учасники ІV Міжнародного проекту-конкурсу Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова