Києво-Печерська лавра – святиня України

n489-2 n489-1

n489-3

n489-4

n489-5

n489-6

n489-7

5 березня у науково-дослідному відділі (музеї) «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника відбулося відкриття виставки художніх фотографій «Києво-Печерська лавра – святиня України» та перегляд лекції-вистави «Куди прямуєш, о Русь свята?».

Ці творчі проекти підготували співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Фотовиставка «Києво-Печерська лавра – святиня України» неодноразово експонувалася за кордоном у посольствах іноземних держав та у багатьох музеях України.

У Каневі виставку художніх фотографій презентував начальник відділу музейно-освітньої роботи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олег Топилко та його колеги: Ірина Халіль, Тетяна Лучук, Олександр Дахно.

Олег Топилко, презентуючи виставку, підкреслив, що вона відкривається напередодні шевченківських днів на канівській землі, де знайшов вічний спочинок геніальний син українського народу Тарас Шевченко.

Тарас Шевченко, перебуваючи у Києві, захоплювався величчю архітектурних споруд, милувався краєвидами Києво-Печерської лаври –найбільшого і найвизначнішого серед православних монастирів України.

Збереглося три малюнки Тараса Шевченка олівцем 1843 року – «Дальні печери Києво-Печерської лаври», «Київ з-за Дніпра», незавершений малюнок «Київ з боку Дніпра» і сепія «Церква всіх святих у Києво-Печерській лаврі» (1846). Не знайденими залишилися твори художника: «Печери Київської лаври», «Лаврська церква з дзвіницею» (кілька варіантів), «Старці», «Портрет отамана старців», на яких зображено лавру.

Києво-Печерська лавра – місце де зароджувалося літописання. Саме тут Нестор-літописець, якого ми вважаємо батьком нашої історичної науки, писав «Повість врем`яних літ».

Неперевершене враження справила на глядачів лекція-вистава «Куди прямуєш, о Русь свята?». Лекція-вистава розповідає про епізод з історії написання «Повісті врем`яних літ», коли ігумен Михайлівського монастиря у Видубичах Сильвестр забирає літопис у Нестора за наказом великого князя Володимира Мономаха. Але ця вистава не лише про події тих давніх часів, а і про наше сьогодення, про Україну, про нас сущих.

Автор сценарію і виконавець ролі преподобного Нестора-літописця – письменник, науковець, художник, актор, голова Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум» Анатолій Горовий. Постановник і виконавець ролі ігумена Сильвестра – начальник відділу музейно-освітньої роботи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олег Топилко.

Учасники заходу познайомилися з історією написання пам’ятки писемності ХІІ ст. «Повістіврем`яних літ», оглянули художні фотографії пам`яток архітектури, інтер’єрів, панорам Києво-Печерської лаври, яка входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Виставка художніх фотографій «Києво-Печерська лавра – святиня України» експонуватиметься у науково-дослідному відділі (музеї) «Літературна Канівщина» (вул. Успенська, 10) до 31 березня.

Текст: Ірина Юрченко

Фото: Юрій Кардаш

n489-8 n489-9
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Шевченкові дні 2019

Додано: 21.05.2019, 10:33

Програма проведення урочистостей на Тарасовій горі Далі ...

Мандрівка у світ прекрасного

Додано: 18.05.2019, 12:14

Майстер – клас: Плетіння з газетних трубочок Далі ...

Інформація

Додано: 18.05.2019, 11:00

При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова