Таємниці світлих снів

n502-2 n502-1

n502-3

n502-4

n502-5

n502-6

Мистецьку виставку картин під романтичною назвою «Таємниці світлих снів»презентує жителям та гостям Канева її автор– заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України Іван Пилипенко (м. Київ).

У виставковому залі музею Тараса Шевченка відвідувачів захоплює білосніжне мережево фарб,через яке постає дивовижний світ художника. Перші хвилини перебування перед кожним полотном вводять глядача у магію «світлого сну». Переходячи від картини до картини, як через світлу імлу відвідувачам проглядаються біло-золотаві дзвіниці храмів Києво–Печерської Лаври, безмежні українські пейзажі, ніжно-рожеві та білосніжні квіти, блакитне море з вітрильниками. Білий – це найсвітліший з кольорів, символ чистоти і невинності, який приносить спокій, пом'якшує емоції, служить хорошими ліками від стресу, дає відчуття свободи. Акцент саме на білому кольорі – це і є власний стиль автора.

«…Використання світлих фарб у живопису – це мій шлях. Були часи, коли працював із світлою і темною фарбою… Але коли отримав майстерню на території Києво-Печерської Лаври, не очікувано навіть для себе, помітив, що дедалі використовую все частіше світліші кольори. Віками намолене місце подарувало мені спокій і в житті і в роботі. Тому у кожній моїй роботі також відчувається спокій…» – зауважує Іван Пилипенко.

Яскраве емоційне забарвленняі проникливий ліризм вирізняють роботи художника. Митець,описуючи мастихіномсюжет, висловлює свій настрій, створює емоційно насичені образи, демонструє новебачення краси і неповторності давно знайомих місць. Характерний ніжний білий колір з різноманітними відтінками вражає глядача підкресленою фактурністю накладеної фарби, спонукає шукати у своїй душі місце для роздумів про буття.

Народився Іван Пилипенко 9 березня 1957 року у селі Щаснівка на Чернігівщині. У 1978 році закінчивши навчання у Київському художньо-промисловому технікумі, продовжив студіювати у приватній мистецькій школі Віктора Зарецького, далі вступив на навчання у Київський Державний художній інститут у майстерню монументального живопису. Його наставниками були Вілен Чеканюк і Микола Стороженко. У 1992-1997 роках проходив стажування у арт-коледжі м. Челтонхемі (Великобританія), у творчих майстернях асистентури Академії образотворчого мистецтва і архітектури (Україна), де під керівництвом Миколи Стороженка та його батьківською опікою й розвивався талант і авторський стиль митця.

Художник є учасником всеукраїнських та міжнародних виставок. Його роботи перебувають у колекціях вітчизняних музеїв, приватних колекціях України і світу.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Письменник країни дитинства Всеволод Нестайко

Додано: 11.02.2020, 10:06

До 90-річчя з дня народження Далі ...

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова