«Мої духовні криниці»

n530-2 n530-1

n530-3

 

02 жовтня 2019 року фондова книжкова колекція та бібліотека  Шевченківського національного заповідника поповнилися цінним дарунком — примірниками книги «Мої духовні криниці : стаття та інтерв’ю ХХІ століття» (2019) від автора Володимира Юхимовича Мельниченка, відомого вченого і публіциста, доктора історичних наук академіка НАПН України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. За словами автора у книзі в концентрованому вигляді передано визначальний зміст і ключові висновки, живі емоції і хвилюючі подробиці більше як 30 монографій автора, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка, Миколи Гоголя, Осипа Бодянського, Михайла Максимовича, Михайла Щепкіна, Михайла Грушевського, Богдана Ступки, а також — діяльності Культурного центру України в Москві, який Володимир Юхимович очолював у 2001—2015 роках.

Із В. Ю. Мельниченком наш Заповідник має давні наукові та творчі зв’язки. Усі українознавчі книги вченого наповнені амбівалентністю та історичною правдою. Вони є вагомою складовою колекції Заповідника, широко використовуються науковими співробітниками у пошукуваннях, а також у експозиційній, виставковій роботі. Володимир Юхимович підтримав ініціативу проведення на Тарасовій горі і був учасником двох Міжнародних Шевченківських читань (2017, 2018) та Міжнародної наукової конференції «Тарас Шевченко і Михайло Грушевський:  у пошуках шляху до незалежної України» (2016).

Спілкування з вченим завжди дає натхнення для нових задумів, нових ідей, наштовхує на відкриття. Ми щиросердно бажаємо Володимиру Юхимовичу успішного завершення проекту з написання коментарів до щоденника Тараса Шевченка. На це майбутнє видання чекає, без перебільшення, уся наукова спільнота.

 

Текст і  фото – Світлана Брижицька

n530-4 n530-5
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Щиро дякуємо нашим дарувальникам!

Додано: 28.11.2019, 15:35

Конференція до 80-річчя Заповідника

Додано: 28.11.2019, 15:15

Всеукраїнська науково-практична конференція «Шевченківський заповідник у Каневі: передумови становлення, традиції, шляхи розвитку» Далі ...

Зустріч з Катериною Калініченко

Додано: 28.11.2019, 14:29

12 листопада працівники Шевченківського національного заповідника були запрошені на творчу зустріч Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова