Письменник країни дитинства Всеволод Нестайко

n540-2 n540-1

n540-3

n540-4

n540-6

n540-7

n540-8

Всеволод Нестайко. Хто не знає цього сонячного українського письменника? Його твори добрі, світлі, з неповторними життєвими кумедностями, а подекуди з цікавими фантастичними елементами. Вони сповнені дитячої щирості і мудрості, вони – про важливе в усі часи – дружбу, добро, любов. Книжками Нестайка, написаними в дуже різних жанрах, зачитується вже не одне поколіня читачів. Всеволод Нестайко найславніший український казкар. Вже багато років його книги лідирують серед запитів читачів у бібліотеці. Важко сказати, що робить твори Нестайка геніальними. Мабуть, щось магічне живе на сторінках його творів, і притягує до себе читачів. Своїми веселими, дотепними, мудрими казками й повістями письменник радує, веселить і повчає. Місце Всеволода Нестайка в літературі відоме — найвидатніший український дитячий письменник ХХ сторіччя.

Всеволод Нестайко — лауреат літературної премії імені Лесі Українки (за повість-казку „Незвичайні пригоди в лісовій школі”), премії імені Миколи Трублаїні (за повість-казку „Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків”), премії імені Олександра Копиленка (за казку „Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя”). На першому Всесоюзному конкурсі на кращу книгу для дітей за повість в оповіданнях „П'ятірка з хвостиком” він був удостоєний другої премії. 1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія „Тореадори з Васюківки” внесена до Особливого Почесного списку Г. К. Андерсена,  як один з найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Книги В. Нестайка перекладено двадцятьма мовами.

За творами Всеволода Нестайка поставлено фільми, які отримали міжнародні нагороди. Телефільм „Тореадори з Васюківки” одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) — головну премію (1969). Кінофільм „Одиниця з обманом” премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984), відзначено спеціальним призом на міжнародному кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985)

Всеволоду Зіновійовичу Нестайку 30 січня 2020 року виповнилося б 90 років. Саме  з цієї нагоди  в читальному залі відділу бібліотеки Шевченківського національного заповідника  працівниками відділу представлена книжкова виставка: «Сонячна усмішка в казковому світі» і

проведений літературний квест «Письменник країни дитинства Всеволод Нестайко» з учнями 4а класу, в співпраці з вчителем Кухарською Г. В., вихователем Лановенко Т. В., шкільним бібліотекарем Борей О. М. канівської загальноосвітньої санаторної школи. Під час літературного квесту  діти разом з бібліотекарями  подорожували дивовижною країною Сонячних Зайчиків та познайомилися з її мешканцями, які завжди перемагають морок, так само, як і добро завжди перемагає зло. Завітали до веселих, дотепних учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання — зайчика, їжачка та їхніх однокласників.

Цікаві і захоплюючі були змагання. Команди з впевненістю йшли до перемоги. І перемогла дружба .Тому  всі учасники заходу отримали подарунки з побажаннями більше читати і розвивати свої творчі здібності.

Лідія Шрамко

 

n540-9 n540-5
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Образ і слово Кобзаря у вишивці

Додано: 9.08.2020, 13:01

До 95-річчя створення Історико-культурного заповідника біля могили Тараса Шевченка

Додано: 9.08.2020, 12:32

Готуємося до Восьмих Міжнародних Шевченкіських читань

Додано: 4.08.2020, 11:35

У зв'язку з небезпекою пандемії Восьмі Міжнародні Шевченківські читання проводитимуться у заочному форматі Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова