Сьогодні, 9 березня, у день 207 річниці з дня народження Великого Кобзаря, у виставковому залі музею Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки «КРАСА ПРИРОДНЯ» київської майстрині Віолети МОНСЕВИЧ, на якій були представлені роботи (олійний живопис), написані з 2004 року й донині.
Творча співпраця з художницею розпочалася кілька років тому. Організація виставки планувалась ще минулого року, але у зв’язку з пандемією реалізувати її вдалося лише сьогодні. За цей час художниця створила ще кілька нових творів, які експонуються на виставці.
Відкриття виставки розпочалося з виконання музичних творів, які налаштували глядачів на сприйняття художнього мистецтва. Музичні композиції на роялі 1895 року – подарунку родини видатного українського композитора Михайла Скорульського майстерно виконала старший викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Наталя Мосенко.
Вітальними словами виставку відкрила Валентина КОВАЛЕНКО, в.о. генерального директора Шевченківського національного заповідника, яка відмітила, що роботи майстрині пройняті виваженістю та винятковою делікатністю, спокоєм та гармонією, спогляданням і роздумами.
«Віолета Монсевич працює у надзвичайно цікавій манері, майстриня стверджує власний неповторний «природній» стиль, продовжуючи вектори великих майстрів голландського натюрморту, французьких імпресіоністів, передвижників та модерністів. Зокрема, особливою є серія її реалістичних творів, у яких вона використовує переважно два кольори – білий та червоний. В такій кольоровій гамі зображені тендітні дівчата та жінки в українських строях з одухотвореними обличчями і внутрішньою харизмою, в яких відчувається краса та мудрість», - так відгукнувся про виставку завідувач сектору експозиційно-виставкової роботи Сергій ЛЕОНТЬЄВ.
Зі слів самої художниці, мистецтво напрочуд органічно увійшло в її життя з дитинства. Життя за кулісами, де працювала мама художниці, спілкування із творчими особистостями були чи не найважливішими і вплинули на її долю.
Значну частину доробку майстрині складають пленерні твори (більше шести пленерів, у тому числі міжнародних – Ізраїль, Туреччина, Болгарія). «Пленер дає можливість на короткий час відчути себе імпресіоністом. Це - гарна вправа, адже будь-який митець має щоденно розписуватися. І якщо весь час сидіти в майстерні, рано чи пізно відчуття кольору зазнає змін не на користь живопису», - ділиться роздумами пані Віолета.
Майстриня малює тільки те, що відчуває; не стежить за ринковими настроями та побажаннями. Вона – природна! У планах майстрині – творчі плани щодо низки серій – дитячої портретної та української. Хоча поняття серійності в її творчості умовне, і якщо про це і слід говорити, то лише в невизначених просторових проміжках.
В ході відкриття виставки майстриня провела майстер-клас з живопису олійними фарбами «Подих часу» для студентів Канівського коледжу культури і мистецтв.
Усіх, хто цікавиться українським мистецтвом, запрошуємо на Тарасову Гору вшанувати пам'ять українського Генія Тараса Шевченка, відвідати мистецькі виставки (10 березня відбудеться відкиття виставки «Мій Шевченко» Василя Семенюка), які експонуватимуться у музеї впродовж березня-квітня 2021 року і цим долучитися до всенародного відзначення Шевченкового березня.
|