Співчуття

n601-1n601-4n601-5

2 травня 2021 року сумна звістка про відхід у вічність Віктора Савовича Тарахана, багаторічного наукового співробітника Шевченківського національного заповідника, відгукнулася болем у наших серцях.

Народжений у Каневі 1939 року неподалік Дніпра, в хатині, на одній із мальовничих канівських гір. Після відмінного закінчення Київського річкового технікуму працював капітаном на катері, що курсував Дніпром. Постійно розширював коло своїх інтересів і знань. Особливо його приваблювало вивчення мов. Після закінчення Київського інституту іноземних мов повернувся до рідного Канева. Працював перекладачем у Черкаському відділенні агентства «Інтурист». Супроводжував екскурсійні групи по країні та за кордон.

У 1970-х роках працював перекладачем іспанської мови в Республіці Куба.

Після повернення в Україну трудився в освітянській сфері. Особлива сторінка в житті Віктор Тарахана пов’язана з Тарасовою Горою, музеєм Тараса Шевченка, де вповні розкрився його талант перекладача та високоерудованого екскурсовода (в активі було шість іноземних мов). Займався науковою, культурологічною і просвітницькою діяльністю. Усвідомлене захоплення фотографуванням стало запорукою істотного поповнення музейної збірки Заповідника світлинами з історії Тарасової Гори у подіях і людях. Численні контакти з діаспорою, представниками різних країн світу, сприяли розширенню ареалу перекладів безсмертного «Заповіту» Тараса Шевченка; налагодженню міжнародних зв’язків Канева.

Він був неординарною особистістю. Його скромність і людяність, постійну готовність творити добро запам’ятають усі, кого торкнулась його життєва доля.
Схиляємо голови у глибокій скорботі й висловлюємо щирі співчуття родині і близьким покійного.

Світла пам’ять про нашого колегу і краянина Віктора Тарахана назавжди залишиться в наших серцях.

Колектив Шевченківського національного заповідника
n601-2 n601-3
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Надія є!

Додано: 22.07.2021, 11:37

Тарасова гора приймала дорогих гостей Далі ...

Заклик

Додано: 3.06.2021, 12:44

МКІП закликає Верховну Раду розглянути законопроекти про протидію хаотичній забудови Далі ...

Мистецький проект «ПОЗА ЧАСОМ»

Додано: 18.05.2021, 16:18

Відбулася творча зустріч з нащадками Дмитра і Віри Стецьків Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова