Святині України-Руси

 

9 березня 2012 року у виставковому залі музею Тараса Шевченка у Каневі відкрилась виставка мистецьких творів  заслуженого художника України Леоніда Гопанчука (м.Київ). Ця виставка є частиною культурологічного проекту «Святині України-  Руси», який започаткував художник у 2010 році. Основним завданням творчого проекту став пошук, дослідження, вивчення, популяризація історичних, архітектурних пам'яток, визначних місць України з метою охорони та збереження їх для нащадків. З ініціативи родини Гопанчуків зроблено вже дуже багато - проведено  пошукові експедиції, організовано мистецькі пленери, культурологічні акції,  записано фільми та радіопередачі, підготовлено презентації художніх виставок.

Наше знайомство художником Леонідом Гопанчуком відбулося минулого року, коли художник з родиною приїхав до Канева на Тарасову гору. Як виявилось, це вже родинна традиція, 22 травня, в день повернення Кобзаря в Україну, обов’язково приїжджати до його могили. Вклонившись українській Святині, митець відчув надзвичайно потужний творчий імпульс і повернувся додому повний ідей та творчих планів.

Так у митця народилася картина «Канівські кручі. Повернення художника», яку художник подарував у колекцію Шевченківського національного заповідника у Каневі. Шевченківська тема цікавила Леоніда Гопанчука з дитинства. Народившись на Волинській землі у селі Заболотинці Млинівського району, ще дитиною напам'ять вивчав твори Тараса Шевченка з першого, подарованого батьком, «Кобзаря». Відчувши потяг до малювання, почав ілюструвати дитячі вірші Шевченка. Після закінчення школи мріяв стати художником. Талант сільського хлопця поцінували викладачі  київського художнього інституту. З їх легкої руки Леонід Гопанчук отримав дві спеціальності - архітектора і живописця, які допомагають йому здійснити життєву мету-продовжувати традиції Тараса Шевченка. Митець багато подорожує Україною, відтворюючи місця, які у свій час змалював  Шевченко, якими  захоплювався: Качанівка, Почаїв, Решетилівка, Полтава, Умань, Чигирин, Прохорівка, Канів.

У день урочистого відкриття персональної виставки до Канева завітали лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка (2011р.), члени українського Уряду, представники міністерств та відомств України. Оглянути виставку мистецьких творів Леоніда Авакумовича Гопанчука приїхала родина митця, представники Рівненського земляцтва у Києві – родина Стельмахів. З вітаннями і побажаннями творчих успіхів до художника звернулася  директор київської сучасної мистецької галереї «Гамма» - Тетяна Баляліна, де нещодавно Леонід Авакумович відкрив ще одну персональну  виставку. Гості  були захоплені піснями у виконанні талановитих канівчанок Наталі Пошиваник і Олени Степаненко. Одну з пісень артистки присвятили дружині художника - Неонілі Струк. Дякуючи її підтримці, організаторським здібностям,  енергії та позитивній енергетиці, якою вона усіх захоплювала, була організована виставка у Каневі. Пані Неоніла  працювала над розробкою та втіленням мистецького задуму Леоніда Авакумовича, підготовкою буклету, афіші, альбому художника, який був відзначений Державним комітетом радіо і телебачення як «Кращий видавничий проект 2010 року».

Впродовж березня 2012 року канівці і гості нашого міста матимуть чудову нагоду познайомитись з мистецькими творами українського художника Л. Гопанчука, здійснити віртуальну подорож Україною, доторкнутися до історії і традицій нашого народу. Адже кожне полотно художника - це наша рідна Україна, яку ми ще так мало знаємо, а Україна це не просто земля, на якій ми живемо, це все те високе, глибинне, мудре і святе, що створили на ній люди, ім'я яким – українці.

 

Тетяна Мацієвська - старший науковий співробітник

Шевченківського національного заповідника.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова