Засідання канівської літстудії "Зорянка"

Щомісячно у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» проводить свої засідання Канівська літстудія «Зорянка».

В далеких 60-х роках минулого століття у Каневі – місті гідробудівельників, молоді  талановиті поети: Василь Береза, Катерина Піка, Григорій Кулик, Тамара Яковенко, Володимир Петренко  гуртувалися навколо газети «Дніпрова зірка». А в 1967 році організували літстудію «Зорянка». З 1967 по 1969 р. літстудію очолював Володимир  Петренко, з 1969 по 1974 – Федір Руденко, а з 1974 – Тамара Яковенко, яка і по сьогоднішній день керує її роботою.

За час існування літстудії в ній перебувало багато початківців. Двоє з них: Катерина Пасічна та Олексій Софієнко – стали членами Спілки письменників України, шестеро - лауреатами Канівської міської літературної премії імені Олекси Кобця: Катерина Піка, Василь Береза, Федір Руденко, Тамара Яковенко, Іван Бонь, Григорій Кулик. Крім того, Федір Руденко нагороджений премією імені Миколи Шутя, а Віра Носенко– премією ім. Максима Рильського.

Свої твори літстудійці друкували і друкують на сторінках центральних, обласних та місцевих періодичних видань.

Побачили світ шість колективних поетичних збірок літстудії «Зорянка»: «Тарасова зоря», «Біль і радість», «Зорянка» Кобзареві», «Зоряні світанки», «Канівщина – наш зоряно-медовий край», «Зоресад».

Сьогодні літстудія «Зорянка» налічує більше 20 осіб: Тамара Яковенко, Федір Руденко, Василь Береза, Ліна Кучеренко, Григорій Кулик, Володимир Петренко, Ніна Москаленко, Микола Жук, Олексій Опанасенко, Віра Носенко, Лідія Коваленко, Галина Морозова, Віктор Труфанов, Тіна Казанцева, Олеся Руденко, Михайло Генсіровський, Ніна Гордійчук, Надія Василега, Ніна Пилипенко, Олександра Гусєва, Надія Дмитренко, Ілона Буц, Лещенко Людмила.

27 лютого відбулося відкрите засідання літстудії присвячене 199-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. На заході були присутні учні Канівської гімназії ім.І.Я.Франка, вчителі міста та району. Образ Т.Г.Шевченка, його життя та творчість, заповіти прийдешнім поколінням – основна тематика творів, що звучали на засіданні. Адже місце Т.Шевченка в українському суспільстві і в українській культурі особливе.

Він вивів українську культуру на вищий щабель розвитку, сміливо підкреслюючи її національну самобутність.  Уже перша книжка поета "Кобзар" (1840) засвідчила воскресіння нації у драматичний період національної історії, поклала початок новому етапу в історії українського письменства. Нація відчула, що у неї є духовна сила, з якою можна і варто йти в майбутнє. Ця духовна сила сконденсована в Шевченкових творах, які не залишають байдужим нікого. «Волею історії він ототожнений з Україною і разом з її буттям продовжується нею, вбираючи в себе нові будні і новий досвід народу, відзиваючись на нові болі і думи. Він росте і розвивається в часі, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічнім шляху до Шевченка» (Іван Дзюба)

 

Зав. н.-д. відділу «Літературна Канівщина»

Шевченківського національного заповідника Юрченко І.К.

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Письменник країни дитинства Всеволод Нестайко

Додано: 11.02.2020, 10:06

До 90-річчя з дня народження Далі ...

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова