Науково-практична конференція «Михайло Коцюбинський. Життя і творчість на зламі двох століть»5 квітня 2013 року в конференц-залі Шевченківського національного заповідника  відбулася науково-практична конференція «Михайло Коцюбинський. Життя і творчість на зламі двох століть», присвячена 100-річчю з дня смерті видатного українського письменника, перекладача, педагога, громадського діяча Михайла Коцюбинського.

 

Ім’я Михайла Коцюбинського тісно пов’язане з Тарасовою горою. Світогляд письменника формувався під впливом творчості Тараса Шевченка. Кобзар був постійним взірцем для М Коцюбинського. Як відомо, Михайло Коцюбинський двічі відвідував Шевченкову могилу – у 1890 та 1900 роках. Свої незабутні враження про перебування на Тарасовій горі письменник описав у нарисі «Шевченкова могила» (1890 р). Михайло Коцюбинський був активним членом «Братерства Тарасівців», яке в 1891 році було започатковане на Тарасовій горі. Він вперше замалював Тарасову світлицю – перший народний музей Кобзаря (створенийу 1884 року), який в 1991 році був відновлений і донині  зустрічає своїх відвідувачів.

 

Співорганізаторами конференції стали Канівський міський відділ освіти та Канівське училище культури і мистецтв.

На конференції прозвучали доповіді на теми: «М.Коцюбинський — представник  модерної української літератури кін. ХІХ — поч.  ХХ ст.» (Авраменко В. П.— старший науковий співробітник ШНЗ); «Т.Шевченко і Тарасова гора в житті та  творчості Михайла Коцюбинського» (Гейзе А.І.— науковий співробітник ШНЗ); «Педагогічна діяльність Михайла Коцюбинського» (Небогіна Л. М.— вчитель української мови та літератури Канівської ЗОШ №4); «Михайло Коцюбинський і Іван Франко» (Бондаренко Н. Л.— вчитель української мови та літератури Канівської гімназії імені Івана Франка); «Перекладацька  діяльність Михайла Коцюбинського, переклади  творів письменника іноземними  мовами» (Холодова Л.М.— вчитель української мови та літератури Канівської ЗОШ№6); «Зв'язки М. Коцюбинського з українським громадським діячем, нашим земляком — Василем Степаненком» (Танана Р.В.— завідувач відділу “Історія Шевченкової могили” ШНЗ, заслужений працівник культури України); «Особисте життя Михайла Коцюбинського.  Доля родини письменника» (Паламарчук І.Я.— старший  науковий співробітник ШНЗ); «Видання творів М.Коцюбинського в науковій бібліотеці ШНЗ (Гаєр Н.Г.  - провідний бібліотекар наукової бібліотеки ШНЗ).

В атмосферу творів Михайла Коцюбинського присутні поринули завдяки виступам студентів ІІІ курсу  режисерського факультету Канівського училища культури та мистецтв (керівник - Шевчук Тетяна Олексіївна), які підготували інсценізації за повістю письменника «Fata morgana» та збіркою «З глибин».

Присутні оглянули уривки з документального фільму про Михайла Коцюбинського «Осяяний сонцем» та «Тіні забутих предків» (режисер – С.Параджанов, 1964).

На виставці «Все життя моє — в літературі» М. Коцюбинський» були представлені видання творів Михайла Коцюбинського з фондів наукової бібліотеки Шевченківського національного заповідника.

Страший науковий співробітник Шевченківського 

національного заповідника Авраменко В. П.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Письменник країни дитинства Всеволод Нестайко

Додано: 11.02.2020, 10:06

До 90-річчя з дня народження Далі ...

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова