Виставка творів Миколи Лихошви „Любіть Україну свою”

Лихошва Микола Петрович – праправнук Т.Г. Шевченка у четвертому поколінні по брату Микиті.

Народився 8 жовтня 1934 року в краю Шевченкового дитинства – в селі Гнилець-Моринці, що  на Звенигородщині. Закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. Викладачі: Трохименко К.Д., Сиротенко О.І., Басанець О.Д., Вітковський Л.І., Виродова-Готьє В.Г. Живописець, член Національної спілки художників України. Входить до творчої групи „Рось”. Художник працює в різних жанрах портретному, пейзажному, побутовому, але домінуючою темою є образ України, що наповнений духом вічності, невмирущості народу.

Так, в циклі українських пейзажів „Пори року”, „Стежина над Збручем”, „Цвіте гречка”, „Полудень”, „Лірика” тощо художник створює не просто краєвид, звучить філософське осмислення буття взагалі. В історичних творах „Відлуння часу”, „Коли сурми заграють”, „За байраком байрак”, „А як ми бились”, „ А сльоз дівочих” „Схід - Захід разом”, „Т.Г. Шевченко на обріях Переяслава”, „Юність наших бабусь”, „Пам’ятайте нас, нащадки” відчуваємо романтизацію минулого, що має надихнути сучасника на роздуми і пошук істини. Живопис художника відзначений своєрідною технікою, яка дозволяє передати не просто пейзажні мотиви, але й психологічний настрій, що має бути співзвучним при спогляданні картини. Хоча за розміром картини – мініатюрні, проте наповнені потужною енергетикою автора, набирають монументальності і несуть в собі велику закодовану інформацію про рідну землю.

Чільне місце у творчому доробку художника займає Шевченківська тематика, серія робіт живопису і графіки „Земля, яку сходив Тарас малими босими ногами”.

Відповідна авторська тематична виставка відбулася до ювілею великого Кобзаря – 190-річчя від дня народження в Національному музеї Тараса Шевченка (мати художника – Оляна Давидівна Лихошва – правнучка Т.Г. Шевченка по лінії його рідного брата Микити). Такі роботи, як „Вітряк по дорозі в Будище – Моринці”, „Моринці. Хата, в якій народився Тарас Шевченко”, „Село Хлипнівка”, „Пединівські кручі”, „Обрії селища Вільшана” – бездоганні за технікою, відзначені барвистим розмаїттям соковитості літніх кольорів жовтого, зеленого, синього.

Микола Петрович Лихошва продовжує кращі традиції українського живопису першої половини ХХ століття всесвітньо відомих митців О. Мурашка, М. Пимоненка, С. Васильківського.

Працює старшим викладачем кафедри живопису в Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, відмінник освіти України.

 

Виставка діятиме до 25 червня. 

Запрошуємо до нашого виставкового залу

щодня окрім понеділка з 9.00 до 16.00

 Завідувач сектору виставкової роботи

Тетяна Матлах

Фото

Юрій Кардаш

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова