Відкриття виставки творів Олексія Федоровича Фіщенка

„Моя творчість є відлунням сучасності, пропущеної через моє серце, світлом моєї душі.

 Я не просто вимальовував реальну дійсність, я намагався створити її образ, - добирав саме ті колірні акорди,  злами площин, узагальнення форм,  композиційні вирішення, які б неодмінно викликали бажаний відгук почуттів  і співпереживань у глядача. 

Цього я прагнув. А от чи часто це вдавалося, судити не мені. Це зробить час.” 

Олексій Фіщенко

стаття „Зерна моєї мрії”

журнал „Образотворче мистецтво”  №2  2005

 

v22-1

v22-2

v22-3

v22-4

v22-5

v22-6

22 серпня 2013 року у виставковому залі Шевченкового дому відбулося урочисте відкриття виставки творів народного художника України Олексія Федоровича Фіщенка (1920 ‑ 2010). Виставка називається „Світ кольору” та діятиме до 24 вересня 2013 року. Запрошуємо всіх бажаючих оглянути виставкову експозицію. Працюємо щодня окрім понеділка.

На урочистому заході привітальне слово до присутніх виголосила заступник директора Шевченківського національного заповідника  з наукової роботи С.А. Брижицька.

Син художника Д.О. Фіщенко у своєму виступі зазначив, що Канів завжди був для митців потужною притягальною силою, адже цю землю у поезії  та в мистецтві звеличив  Тарас Шевченко. Виставляти роботи коло Святої могили – велика честь.

Це вже друга виставка художніх робіт Майстра на Тарасовій горі. Родина митця,  і зокрема його син – Дмитро Олексійович Фіщенко спільно з виставковим сектором  музею продовжують благородну справу: у повному обсязі поетапно представити багатогранну творчість художника. Минулого року у нашому виставковому залі  з успіхом діяла виставка олівцевих робіт О. Фіщенка „Світ рисунка”. Цього року увазі шанувальників прекрасного запропоновано акварелі й пастелі, котрі демонструють значну і об’ємну частину творчого доробку митця – неповторну авторську „художню геометрію світу” у вирі розмаїтих кольорових ансамблів.

Під час урочистостей для всіх присутніх звучали концертні номери скрипкової і фортепіанової музики у виконанні Крістіни і Жанни Тараскіних. Панна Крістіна, незважаючи на свій юний вік (дівчинці п’ять років) вже є лауреатом всеукраїнського конкурсу „Класичний меридіан”. Грі на скрипці вона навчається у відомого канівського педагога  Світлани Черевичної. Юна скрипалька виконала дві п’єси: перша – Анатолія Кос-Анатольського „Коли заснули хвилі” і друга – Леопольда Моцарта „Волинка”. Протягом огляду виставки Жанна Тараскіна виконувала чудову інструментальну музику на роялі.

Організувати, підготувати і відкрити виставку у музеї вже вкотре допомогло подружжя Яланських.

А.В. Яланський – проректор НАОМА з навчально-виховної роботи, член НСХУ, народний художник України, його дружина А.В. Яланська і син А.А. Яланський вже давно пов’язали свою долю з Каневом. Після реконструкції приміщення музею Андрій Вікторович невтомно співпрацює з Шевченківським національним заповідником, намагаючись допомогти у нелегкій справі – відродження попередніх і формування нових традицій Канева як потужного мистецького осередку. Родина художника зі свого боку робить усе можливе, аби найвидатніші українські художники мали змогу виставляти свої роботи у Каневі, аби поповнювалася фондова збірка музею, і, нарешті, аби вся наша канівська громада перейнялася розумінням того, що місто, в периметрі якого знаходиться Духовна вершина українського народу, місто зі статусом туристичної зони має поважати і плекати мистецтво, культуру, Тарасову гору та всі інші музеї нашого міста.

Тож звертаємося до усіх мешканців Канева: відгукуйтесь на запрошення, цікавтеся культурними подіями,  прилучайтеся до прекрасного так, як це роблять подорожуючі звідусіль.

Ми завжди раді бачити Вас у виставковому залі на Тарасовій горі.

 

Інформацію підготувала

завідувач сектором виставкової роботи

Тетяна Матлах

 

Фото – Юрія Кардаша

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова