Відкриття виставки «Світ листівок»

12 листопада о 12.00 у музеї «Заповіту» Т. Шевченка Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»  відбудеться відкриття виставки «Світ листівок» присвяченої  200-літтю з дня народження Тараса Шевченка та 40-річчю філокартичної колекції Шевченківського національного заповідника.

Колекція поштівок  Шевченківського національного заповідника почала формуватися,  в соту річницю появи листівки  на теренах Російської імперії,  до складу якої тоді входила Малоросія (Україна) 1972 року. Насьогодні збірка нараховує більш ніж півтори тисячі предметів музейного значення що були видані в період з кін. 19 ст. до сьогодення найбільшими видавництвами того часу: Гранберга (Стокгольм), «Рассвет»( Київ), Шерер, Набгольц (Москва) та ін.

Шевченківська тематика  визначальна в колекції Заповідника. На представлених листівках зображені автопортрети, живописні образи Тараса Шевченка, пам’ятники Кобзареві, репродукції його картин, ілюстрації інших митців до віршів та поем Т. Шевченка, репродукції творів мистецтва, присвячених поету та вшанування його пам’яті, зображення міст і сіл, пов’язаних з біографією митця.

Досьогодні, листівка була і залишається своєрідним елементом культури, неповторним джерелом дослідження минулого. Усі ці поштові картки яскраво свідчать про невмирущу славу великого Кобзаря та величезну пошану до нього.

Останні статті