Копія "Лесиного" рушника

9 березня на Шевченківському вечорі у міському Будинку культури «Будеш, батьку, панувати, поки живуть люди…» було вручено музею Т. Шевченка цінний дарунок - Лесин рушник.

Його вишила Таміла Павлівна  Яременко, майстер народної творчості (смт. Корнин Житомирської обл.). Це найдосконаліша копія, за розміром (225 х 45 см), орнаментом, мереживом, того вишитого рушника, що далекого 1891 року подарували у Тарасову світлицю на Чернечій горі його автори —  Леся Українка і Маргарита Комарова.

Довгий час цей рушник вважали втраченим після того як розібрали Тарасову світлицю у 1930-ї роки. Проте він зберігся і тепер є власністю Національного музею Т. Шевченка (Київ).

Більше того, цей рушник став предметом історичної  реконструкції і дослідження символіки Івоною Костиною, ученицею спеціалізованої школи № 112 ім. Т. Шевченка Голосіївського р-ну м. Києва. Результати дослідження були представлені нею в праці «Лесин рушник» на конкурс Київського територіального відділення Малої Академії Наук України «Дослідник».

Орнамент рушника містить корені минулого, сучасного і майбутнього, тому як образ живого зв’язку поколінь він зайняв своє достойне місце в експозиції Тарасової світлиці 22 травня цього року – у день відзначення 150-їрічниці повернення Тараса Шевченка в  Україну.Цей рушник прикрасив дві ікони: Нерукотворного Спаса і св. Тарасія.Перша ікона була передана в дар до Тарасової світлиці 1888 року родиною канівського нотаріуса ЗахаріяКраковецького, а друга ікона — була написана і освячена в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, і подарована нашому музею 9 березня 2005 року.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

135 років "Тарасовій світлиці"

Додано: 6.09.2019, 12:04

27 серпня на Тарасовій Горі відбулося наукове засідання Далі ...

День знань

Додано: 30.08.2019, 18:51

До 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша

Додано: 7.08.2019, 14:56

7 cерпня 2019 року виповнюється 200 років з дня народження Пантелеймона Куліша Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова