Презентація атласу «Шляхами Великого Кобзаря»

14 березня 2014 р. на запрошення директора науково-виробничого підприємства «Картографія» Ростислава Івановича Сосси у презентації атласу «Шляхами Великого Кобзаря», що проходила у конференц-залі Національного музею Тараса Шевченка (Київ), - узяли участь та виступили працівники Шевченківського національного заповідника – генеральний директор В.І. Тулін, співавтори видання О.В. Білокінь, В.В. Дзима (вони ж були учасниками і першого спільного проекту із ДНВП «Картографія» - виданні туристичної карти «Україна. Шляхами Великого Кобзаря», що вийшла друком у 2012 році, де було вміщено ілюстрований матеріал і про Шевченківський національний заповідник. 

 Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка, творча спадщина якого увійшла ло скарбниці найцінніших надбань світової культури, виготовлений на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга». Це ілюстроване науково-популярне картографічне видання складається з шести розділів, кожен з яких у хронологічному порядку докладно, із залученням нових даних, висвітлює певний період життя Кобзаря.  На вміщених картах показано шляхи, населені пункти, якими мандрував поет, місця перебування у засланні, у Санкт-Перербурзі, Києві та Москві. Розділ, присвячений вшануванню та увічненню памяті Тарасаа Шевченка, окрім інформаціний та ілюстративних матеріалів містить карти світу, Європи та України, на яких позначені місця, де встановлені пам’ятники Тарасу Шевченку, засновані музеї. Відповідальний редактор атласу – Н. О. Крижова.

До участі у презентації було запрошено науковців, музейників, директорів ряду провідних видавництв України – «Наукова думка», «Либідь», «Мистецтво». Із словом про сучасне розуміння геніальності Тараса Шевченка, можливості відкривати глибини його мистецького й філософського осмислення України виступив автор передмови до видання – П.Ю. Гриценко, директор Інституту української мови НАН України. Під час презентації видання висловлювалася вдячність авторам проекту за таку потрібну книгу,  звучала нагальні проблеми розвитку видавничої сфери, наближенні друкованої продукції до читача. Органічно народилась думка-пропозиція зорганізувати у шевченківські травневі дні виставку-презентацію видань, присвячених геніальному українському поету, мислителю, художнику, - у музеї Кобзаря на Тарасовій горі.

Ольга Білокінь, Віта Дзима.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Письменник країни дитинства Всеволод Нестайко

Додано: 11.02.2020, 10:06

До 90-річчя з дня народження Далі ...

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова