Героїчний екіпаж тральщика “Черкаси” вклонився Кобзаревій могилі.

n192-2 n192-1

n192-3

n192-4

n192-5

n192-6

n192-7

5 квітня нинішнього року  серед  численних Кобзаревих шанувальників  його священній могилі прийшли поклонитися члени героїчного  військово - морського тральщика “Черкаси”, єдиного корабля в Криму, який до останнього тримав атаку російських військ і залишився вірним присязі  народу  і Вітчизні. Цей екіпаж довів усьому світові, як українці уміють відстоювати свою свободу.

Перед приїздом до Канева моряки побували вже в Черкасах, Чигирині, де їх тепло зустрічали. Зокрема, в Черкасах  командиру ІІІ -го рангу військово - морського тральщика “Черкаси” Юрію Петровичу Федашу урочисто було вручено почесну відзнаку “За заслуги перед містом Черкаси” ІІ -го ступеня, встановленою міською владою. А  члену екіпажу з Черкас Сергію Карлашу одна із будівельних фірм подарувала двокімнатну квартиру в рідному місті.

На Тарасовій горі дорогих гостей зустріли генеральний директор Шевченківського національного заповідника Тулін В.І та заступник  генерального директора з наукової роботи Брижицька С.А. Під звуки безсмертного Шевченкового “Заповіту” всі піднялися на могилу поета, поклали квіти, хвилиною мовчання вшанували його  світлу пам'ять. Потім познайомили гостей з експозицією музею. Після екскурсії в конференц - залі відбулася прес - конференція з моряками - героями. Зі словами щирої вдячності до них  звернулися генеральний директор Шевченківського національного  заповідника Тулін В.І, в.о. Канівського міського голови Скорина О., голова Канівської райради Д. Шелест.

На цій зустрічі були присутні  учні та вчителі середньої школи с. Гнідин Бориспільського району Київської області. Вчителі  подякували  молодим хлопцям - морякам за їх мужність, витримку, наголосивши на тому, що ці герої є взірцем для підростаючого покоління.  Був серед  присутніх і переможець обласного конкурсу читців, присвяченого 200-річчю від дня народження  Т.Шевченка Тарас Тригуба. Він дуже артистично  продекламував поезію Т.Шевченка “Холодний яр”.

Командир екіпажу Юрій Петрович Федаш в свою чергу  подякував за теплий прийом і підтримку, яку, за його словами, моряки відчували  постійно, перебуваючи в Криму.

До книги вражень він записав: “ Ми, екіпаж морського тральщика “Черкаси” дуже вдячні за теплий прийом. Сьогодні тут ми усі під черпнули духовну силу ,яка нам буде допомагати у службі українському народові. Я, командир корабля, запевняю, що ми й надалі будемо вірними синами українського народу”.

На прощання генеральний директор Шевченківського національного заповідника  подарував морякам - героям сувеніри на шевченківську тематику, серед яких був і “Кобзар” Т.Шевченка.

“ У цій книзі ,- сказав Василь Іванович,- ви знайдете відповіді на всі запитання, які вас хвилюють”

 

Танана Раїса Василівна - завідувач відділом

Шевченківського національного заповідника,

заслужений працівник культури України.

n192-8 n192-9
Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

День пам’яті Тараса Шевченка

Додано: 29.05.2014, 19:17

22 травня 2014 року всі небайдужі до Тараса Шевченка відзначили 153-річницю від дня його поховання в Каневі Далі ...

«Він вивершив віковий процес створення українського слова»

Додано: 29.05.2014, 09:55

Саме так звучала тема засідання круглого столу, присвяченого 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка Далі ...

Українські науковці у ювілейний вінок Кобзареві

Додано: 26.04.2014, 11:31

24 квітня 2014 року в музеї Т.Г. Шевченка у Каневі проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Кобзар Єднає Україну» Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова