Пішов у вічність великий українець Олександр Іванович Івахненко

Невимовний жаль опанував душі, озвався глибокою тугою у серцях працівників Шевченківського національного заповідника та жителів міста Канева, коли до нас долинула сумна звістка. Передчасно, на 65-му році життя, пішов у вічність великий українець Олександр Іванович Івахненко - член-кореспондент Національної академії мистецтв України, заслужений художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, доцент кафедри графіки Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ „Київський політехнічний Університет”. Талановитий митець, відомий ілюстратор творів Кобзаря, автор монументальних настінних розписів у Канівському музеї Тараса Шевченка, Олександр Івахненко протягом багатьох років залишався щирим другом Шевченкового дому.  

Глибоке усвідомлення покликання митця, високий професіоналізм, його талант, помножений на велике працелюбство, збагатили українську і світову культуру новими зразками живопису, графіки, зокрема книжкової, настінного розпису. Його твори, представлені на персональних та колективних виставках, вражали неповторним творчим почерком, новаторством і особливим українським колоритом. Він щедро ділився фаховими знаннями з колегами, студентами, з нами, музейниками, був нашим провідником у мистецькому та культурному світі. Сьогодні монументальні панно та художні полотна митця прикрашають експозицію музею. Працівники заповідника, котрим пощастило спілкуватися з Олександром Івановичем, запам’ятали красивого, завжди усміхненого, чемного, не по літах мудрого чоловіка. Таким він залишиться у нашій пам’яті. Олександр Іванович пішов із життя у дні великого православного свята Трійці , не завершивши своїх земних справ, не долюбивши дітей та онуків. В такі дні Бог призиває до себе високі, чисті, просвітлені душі.

У прощальній церемонії на Байковому цвинтарі взяли участь працівники Шевченківського національного заповідника. Прощальні слова, квіти і поминальна тризна невимовним болем відгукнулися у душі від усвідомлення того, як багато ми втратили.

 Схиляємо голови в жалобі, сумуємо з донькою художника Марійкою та її родиною, родинами Мельників, Певних, разом із усією Україною по втраті її талановитого сина.

 Панахида за упокій душі новопреставленого Р.Б. Олександра відслужена у Каневі в Успенському соборі 11 червня та у козацькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці (Тарасовій церкві) біля підніжжя Чернечої гори 15червня 2014 року.

Хай же пухом в спокої його буде рідна українська земля, а пам'ять про нього між нами живе вічно.

Надія Долгіч - завідувач відділу Шевченківського національного заповідника

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

«…на славу нашої преславної України»

Додано: 24.07.2014, 10:21

18 липня 2014 року Тарасову гору відвідав Володимир Юхимович Мельниченко Далі ...

Творча зустріч Анатолія Буртового

Додано: 24.07.2014, 09:45

16 липня у виставковому залі на Тарасовій горі відбулася творча зустріч художника Анатолія Миколайовича Буртового Далі ...

Меморіальна дошка Василю Панасовичу Березі

Додано: 24.07.2014, 09:34

Виконавчий комітет Канівської міської ради погодив пропозицію про встановлення меморіальної дошки Березі Василю Панасовичу Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова