Тарас Шевченко на тлі епохи

З нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря України 26 вересня (п’ятниця) 2014 року на Тарасовій горі відбулася регіональна науково-практична конференція «Тарас Шевченко на тлі епохи».

Після традиційного покладання квітів на могилу Тараса Шевченка, розпочалася робота в конференц-залі. З вітальним словом до учасників звернулася С.А. Брижицька, кандидат історичних наук, заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника з наукової роботи. Засідання вела директор Навчально-наукового інституту іноземних мов Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, доцент Людмила Володимирівна Швидка.

Навчально-науковий інститут іноземних мов Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Черкаський міський методичний кабінет установ освіти зорганізували до наукового спілкування поетів, журналістів, музейних співробітників, вчителів української мови і літератури, вчених-філологів з Черкас, Сміли, Геронимівки (Черкащина), Городища, Цвіткова (Городищенський р-н), Ризина і Лисянки (Звенигородщина), Переяслава-Хмельницького, Києва, Одеси, Кам’янки.

Розглядалися питання сучасного шевченкознавства, поетики Шевченка, його лексичні та синтаксичні особливості епістолярію, особливості викладання іноземних мов на матеріалі вивчення творчої спадщини Шевченка, святкування Шевченківських ювілеїв, музейних експозицій, присвячених 200-річчю з дня народження поета та ін.

Т. В. Бордюжева, викладач Одеської державної академії будівництва та архітектури, голова Одеського товариства «Світ Паустовського» у своєму виступі «Тарас Шевченко і живопис» підняла врай важливу сьогодні проблему: популяризація мистецької спадщини українського художника. Адже багато років залишається невирішеною потреба відвідувачів могили поета, і не лише їхня, у придбанні факсимільних видань Шевченкових графічних, акварельних, олійних робіт. Одним із завдань діючої експозиції (поряд з тим аби допомогти усвідомити, що музей знаходиться саме біля могили Кобзаря) є прагнення звернути увагу і спопуляризувати Шевченка як художника світового рівня. Адже не випадково його називали «російським Рембрандтом» і ставили в рівень з Карлом Брюлловим, Орестом Кіпренським, Петром Соколовим, Альбрехтом Дюрером, Еженом Делакруа.

Тому першими і зустрічають відвідувачів музею автопортрети Тараса Шевченка різних років життя. «Віч-на-віч з Шевченком» так називається цей зал. Приємно, що гості залишають у книзі вражень слова подяки за змістовні й цікаві експонати, новітню експозицію, збереження духу Великого Українця і пам’яті про нього.

Насамкінець старший науковий співробітник музею Паламарчук І.Я. ознайомила учасників конференції з експозицією музею.

Добрі відгуки учасників конференції про відвідини Тарасової гори і висловлене ними бажання приїхати сюди знову стали для нас найвищою оцінкою успішної роботи.

 

Світлана Брижицька

Фото: Юра Кардаш

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Відзначення Дня Соборності України

Додано: 23.01.2017, 18:42

2017-й – рік Української революції 1917–1921 рр Далі ...

Акцент на все життя

Додано: 27.12.2016, 18:47

Тенденція зростання рівня безробіття змушує збільшувати та вдосконалювати форми і методи профорієнтаційного впливу на молодь Далі ...

День пам’яті жертв Голодомору

Додано: 27.12.2016, 18:35

В День пам’яті жертв Голодомору зібралися представники канівської міської влади, громадськості міста, працівники Шевченківського національного заповідника, педагоги і школярі Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова