Форум творчої молоді

 

 

 

 

 

 

 

 

17 червня 2011 року на Тарасовій горі відбувся Форум творчої молоді «Ну що б, здавалося слова…», участь у якому взяли переможці районного конкурсу на кращий поетичний та прозовий твір імені Катерини Піки, районного конкурсу «Тарасовими Шляхами» та І Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Учасників форуму зустріла завідувач відділу Шевченківського національного заповідника Т.І. Філіпович. Під звуки «Заповіту» покладено квіти на могилу Кобзаря.

Понад 1000 поетичних творів залишила в спадок своїм нащадкам канівська поетеса Катерина Піка, яку з любов`ю називали народною. Благословення на довгий творчий шлях юна канівчанка отримала на Тарасовій горі, якій в майбутньому присвятила сотні поезій. Увічнюючи її пам`ять у 2007 році розпорядженням Канівської районної державної адміністрації, була заснована районна літературна премія імені Катерини Піки. За кращий поетичний та прозовий твір. 19 конкурсантів взяли цього року участь у конкурсі, учні Ліплявської, Келебердянської, Бобрицької, Литвинецької, Грищинської та Степанецької шкіл.

Переможцями стали:

І місце – Литвиненко Євген, учень 8 класу Литвинецької ЗОШ І-ІІІ ст.

ІІ місце – Цюкало Максим, учень 10 класу Литвинецької ЗОШ І_ІІІ ст.

ІІІ місце – Яременко Олександр, учень 7 класу Степанецької спеціалізованої школи І-ІІІ ст.

Переможців привітали та вручили премії Голова районної ради М.А. Бала та заступник Голови райдержадміністрації І.М. Москаленко. Учасникам конкурсу (учні Грищинецького НВК) цього року вперше були вручені нагороди від родини поетеси, і словом-вітанням до учасників Форуму звернулася донька поетеси Надія Долгіч

 

З 2008 року в Канівському районі проводиться районний конкурс «Тарасовими шляхами». За 3 роки більше ста учнів взяли в ньому участь. Зокрема в 2010 – 2011 роках – 32 учні.

6 переможців у двох вікових категоріях (7-13 років та 14-17) були нагороджені на Форумі. 

 

У 2010 – 2011 навчальному році проводився І Міжнародний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка. Більше 900 учнів району взяли участь у І етапі, 72 учні-переможці стали учасниками ІІ етапу. Честь району в ІІІ обласному етапі захищали Шаповал Катя, учениця Бобрицького НВК та Гуз Юрій, учень 8 класу Малоржавецького НВК.

Переможців привітала і вручила подарунки завідувач науково-дослідного відділу культурно-освітньої та масової роботи Т.І.Філіпович, заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника з наукової роботи С.А.Брижицька.

На Форумі прозвучала поезія Тараса Шевченка, Катерини Піки, влісні поетичні твори переможців конкурсу.

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...

Українець. Оце і вся моя біографія

Додано: 8.01.2020, 13:54

8 січня 2020 року виповнюється 85 років з часу народження Василя Симоненка Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова