Літературно-музичний вечір «Життя і строфи Галини Гриненко»

24 грудня у відділі бібліотеки Шевченківського національного заповідника відбувся літературно-музичний вечір «Життя і строфи Галини Гриненко», присвячений 90-річчю з дня народження талановитої поетеси, прозаїка.

Народилася Г.О. Гриненко 10 січня 1925 року у Каневі. Тут проживали її дідусь і бабуся. Недалеко біля Сухого потоку збереглася стара хатина. Сюди куди кожного літа приїздила Галина Олександрівна, а сьогодні приїжджають її діти, онуки і правнуки.

Потяг до літературної творчості з`явився у Г.О. Гриненко ще у дитинстві, а перша книжечка віршів для дітей «Золотий дощик» вийшла у світ 1958 року. А 1963 року Г.О. Гриненко прийняли до Спілки письменників України.

Г.О. Гриненко автор цілого ряду поетичних  збірок для дорослих: «Червона гвоздика», «Причастя», «Пижмо», «Сонячні грона», «Зерно», «Життя і строфи».  У її творах – життя цілого покоління, на долю якого випали тяжкі випробовування війни, радість відбудови, нестатки і переслідування, сподівання і злети, поразки і перемоги.

З задоволенням писала вона дитячі твори. Вірші, поеми, загадки, переклади, проза, музичні п’єси – ось такий творчий доробок для дітей залишила нам у спадок Г.О. Гриненко.

Життя Галини Олександрівни тісно пов’язане дружніми, родинними, а також творчими і літературними зв’язками з сонячною Грузією. У збірці «Життя і строфи» поміщено цикл поезій під спільною назвою «Грузинські мотиви»: це сонети, де поетеса описує дружбу двох братніх народів, красу природи Кавказу, щирість людських почуттів.

На літературно-музичний вечір запросили велику і дружню родину: доньок Галини Олександрівни – Надію Петрівну Верхогляд та Ольгу Петрівну Шошину, їхніх дітей та онуків.

Науковці музею організували виставку «З любові зернятко моє», на якій експонуються фотографії та видання творів Г.О. Гриненко із родинної колекції.

Учасники заходу мали унікальну можливість придбати твори Г.О. Гриненко, долучившись до акції збору коштів сім’ям, члени яких беруть участь у АТО.

Учасники вечора ознайомилися з життєвим і творчим шляхом талановитої землячки. Учні Канівської гімназії ім.І.Я. Франка декламували її вірші. Спогадами про колегу по перу поділилася голова Канівської літстудії «Зорянка» Т.І. Яковенко Цікавою та зворушливою була розповідь Ольги Петрівни Шошиної – доньки поетеси. Потішили присутніх виступами наймолодші представники родини Г.О. Гриненко – її правнуки.

У виконанні тріо народного вокально-хорового аматорського гурту «Зорецвіт»у складі Н.Апанасевич, В.Москалець, Н.Мусієнко прозвучали українські народні пісні і серед них улюблена пісня Г.О. Гриненко «Ой чий то кінь стоїть».

За вагомий внесок у поповнення фондової  колекції н.-д. відділу «Літературна Канівщина» та відділу бібліотеки  заповідника  творами  Галини Олександрівни Гриненко її донькам – Надії Петрівні Верхогляд та Ользі Петрівні Шошиній,  були вручені подяки.

 

Зав. н.-д. відділу «Літературна Канівщина»

Юрченко І.К.

Фото: Юра Кардаш

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Письменник країни дитинства Всеволод Нестайко

Додано: 11.02.2020, 10:06

До 90-річчя з дня народження Далі ...

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова