Відкриття виставки "Два шляхи, два натхнення"

Під такою назвою у виставковому залі  на Тарасовій горі  впродовж лютого 2015 року буде експонуватись мистецька виставка талановитої канівської родини  Лисеньких.

Володимир Федорович Лисенький народився у Каневі. З дитинства  цікавився мистецтвом малюнку, адже його мати Мотрона Андронівна  була художницею. На виставці  представлена її робота «Проводи козаків на війну» (дерево, олія). В юнацькі роки мав чудову можливість спілкуватися і переймати досвід у відомих на той час художників, зокрема студентів і викладачів Київського державного художнього інституту, які приїжджали до Канева на мистецьку практику. Незабутні уроки майстерності Володимир отримав у відомого українського художника-колориста Івана Красного та його дружини, художниці, Слави Лівшиць. Мабуть тому, серед багатьох мистецьких технік, він обирає графіку і стає акварелістом. Не маючи професійної мистецької освіти, талановитий канівчанин Володимир Федорович Лисенький  почав працювати над відтворенням української природи, яку споглядав своїм талановитим мистецьким зором день за днем. Серед його акварелей - замальовки канівської природи: Дніпро, ліси, гори  і схили, місця які захопили у свій час українського поета і художника Тараса Шевченка.

У 2012 році канівці та гості нашого міста мали можливість оглянути роботи художника на його другій персональній виставці «Акварелі мого життя»,  що була організована у музеї «Народне декоративне мистецтво Канівщини» Шевченківського національного заповідника. Мистецький дар  відкрив у нього ще один талант - поетичний. На сьогодні українські видавництва видали вже  дві його  поетичні збірки.

На виставці також представлені роботи доньки – Юлії Володимирівни, яка унаслідувала батьківську любов до мистецтва. Навчалася у Канівському училищі культури і мистецтв. З відзнакою закінчила відділ «Декоративно-прикладне мистецтво». Продовжила навчання  на архітектурному факультеті Київського Національного університету будівництва і архітектури. Закінчивши вищий навчальний заклад з  відзнакою та званням Магістра  архітектури, почала працювати над кандидатською дисертацією у обраній галузі. У 2007 році здобула науковий ступінь - кандидат архітектури. Професійна діяльність Юлії Володимирівни пов’язана з архітектурною діяльністю в Україні.  У вільний час займається малюванням. Серед її мистецького доробку - українські та європейські пейзажі, історична і архітектурна спадщина нашого народу.

Запрошуємо гостей поспілкуватися з авторами і  оглянути мистецький доробок талановитих земляків  Володимира і Юлії Лисеньких. Урочисте відкриття мистецької виставки відбудеться  7 лютого 2015 року о 12-00 у виставковому залі музею Тараса Шевченка (м.Канів).

Тетяна Чулкова- старший науковий співробітник сектору виставок

Останні статті