Мистецька шевченкіана з колекції Шевченківського національного заповідника

   

З 5 березня по 14 квітня 2015 року у виставковому залі музею Тараса Шевченка  експонуватиметься виставка  мистецької шевченкіани з фондової колекції Шевченківського національного заповідника, присвячена пошануванню пам'яті Тараса Шевченка та 175-річчю з дня  виходу з друку  «Кобзаря» (1840) і 155-річчю –  «Кобзаря» (1860).

Значимість постаті українського Пророка Тараса Шевченка у всій багатовимірності його біографії та творчості визначилася ще за життя Поета і не втрачає свого впливу на долю українського народу сьогодні. У надзвичайно  складний  час російської  військової агресії  українці  все більше гуртуються навколо імені Тараса Шевченка, звертаючись до його невмирущого пророчого Слова.

 Твори Кобзаря, його волелюбна муза й ідеальна витонченість художньої форми завжди були і є  джерелом натхнення та взірцем для наслідування  цілої плеяди українських художників. У різні часи  до авторської інтерпретації творів  Тараса Шевченка звернулося багато творчих особистостей. Ці мистецькі твори презентувалися   на виставках, у музейних експозиціях,  на сторінках часописів, у виданнях окремих  творів Тараса Шевченка та сучасних  виданнях «Кобзаря».

Гордістю фондової  збірки Шевченківського національного заповідника є мистецькі твори художників-класиків українського мистецтва:  Івана Їжакевича,  Федора Коновалюка, Іллі Рєпіна, Михайла Дерегуса, Веніаміна Кушніра, Василя Касіяна, Вячеслава Розвадовського, Гаврила Пустовойта, Софії Караффи-Корбут та інших знаних українських художників. Особливу увагу відвідувачів привертають роботи  митців Андрія Антонюка, Олександра Івахненка, Івана Марчука, Валерія Франчука, Євгена Манишина, Володимира Гарбуза, Івана Фізера, Василя Цимбала, Феодосія Гуменюка, Володимира Пасівенка,  твори  яких можна оглянути у музеї Тараса Шевченка у Каневі.

Кожного року колекція Шевченківського національного заповідника поповнюється  новими творами українського образотворчого мистецтва. Інтерес до творчості українського генія Тараса Шевченка не згасає. Кожне наступне покоління митців знаходить у творчості Кобзаря нові риси вічної мудрості, отримуючи імпульси для власної творчості.

Запрошуємо жителів Канева  та гостей нашого міста до музею Тараса Шевченка.

Виставка працює кожного дня, крім понеділка,  з 9-00 до 16-00.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова