Зірка на небосхилі української поезії. Василь Симоненко (1935-1963)

 

 

2015 рік в Україні оголошено роком Василя Симоненка. В цьому році 8 січня йому  виповнилось б  80 років від дня  народження. Василь Симоненко (1935-1963) – поет, прозаїк, журналіст, борець за права людини. Вже у двадцять  років він зумів серйозно заявити про себе у літературі та відбутися як письменник, привернути увагу своїм глибоко новаторським розумінням сутності людини, дійсності, творчості… А в неповних двадцять дев’ять років – трагічно пішов із життя.  Василь Симоненко уже став для нас легендою. Нескорений, як Прометей, з гарячою і пристрасною натурою, непримиренний до ворогів українського народу, великий патріот своєї Вітчизни, щирий і добродійний, він увійшов в літературу, як поборник правди і добра.

В актовому залі гімназії імені Івана Франка, відділом бібліотеки Шевченківського національного заповідника,  Шокур О. В. учителькою української мови і літератури, Іващенко Л. А.,Приведенець М. Б.  проведений літературно- художній вечір : «Я воскрес, щоб з вами жити» присвячений 80- річчю з дня народження Василя Симоненка з учнями 8-10 класів гімназії імені Івана Франка. На вечорі була представлена книжкова виставка « Сповнений любові та добра». Ведучі вечора Супрун Денис і Леонова Ірина розповіли  історію життя і творчості письменника. Проникливо та з акторською майстерністю глядацькій аудиторії  були представлені поезії в виконанні Пилявського Я., Євтушенської В., Скляренко А., Лукієнко А.,Кравченко К.,Немирської А.,Шевельової А.,Слюсар А., Горітько А.  Учнів 8 класу  виконали пісні на слова В. Симоненка.   Ірина Леонова зробила презентацію по життю і творчості  письменника з використанням мультимедійних технологій. Літературно - музичний вечір залишив незабутнє враження в серцях юних шанувальників великого патріота України.

У Василя Симоненка потрібно вчитися бути Людиною, пам `ятати кожне його слово про те ,що« усмішка твоя єдина, мука єдина, очі твої одні». Читаймо ж його, перечитуймо, тихо і вдумливо. І хай здійсняться Василеві мрії про Україну, про її щасливе майбуття.

Лідія  Шрамко.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Вечір пам`яті Василя Симоненка

Додано: 21.01.2020, 10:44

17 січня відбувся вечір пам`яті Василя Симоненка Далі ...

Євгенії Горєвій 90 років

Додано: 9.01.2020, 11:13

6 січня виповнилося 90 років талановитій поетесі Далі ...

Українець. Оце і вся моя біографія

Додано: 8.01.2020, 13:54

8 січня 2020 року виповнюється 85 років з часу народження Василя Симоненка Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова