Колоквіум «А всім нам вкупі на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли…»

До 201 річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Колоквіум

«А всім нам вкупі на землі єдиномисліє подай і  братолюбіє пошли…»

в рамках Всеукраїнської  науково-практичної конференції

«Духовна спадщина Тараса Шевченка в парадигмах сучасної української освіти».

Першого квітня 2015 року на Тарасовій горі у Каневі співробітники Шевченківського національного заповідника спільно з Канівським міським відділом освіти та Канівською гімназією імені Івана Франка зустрічали учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Духовна спадщина Тараса Шевченка в парадигмах сучасної української освіти», присвяченого 201-річниці від дня народження Тараса Шевченка, що проходила у м. Черкаси.

У рамках програми конференції було проведено колоквіуму «А всім нам вкупі на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли…» у конференц-залі музею Тараса Шевченка.

Учасники конференції – члени Асоціації керівників «Відроджені гімназії України» вшанували пам'ять українського Пророка на його могилі покладанням квітів та молитвою за мирне майбутнє України. Привітала гостей заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника з наукової роботи, кандидат історичних наук С. А. Брижицька. Заступник директора Канівської гімназії імені Івана Франка В. Д. Шульга розпочала колоквіум презентацією навчальної та виховної програми закладу. Представила дітей-учасників виїзної агітбригади «Сильні собою», які виконали для гостей пісні «Рідний край» та «Повертайся живим, благаю…».

У ході роботи колоквіуму учасники переглянули фільм «Кобзар єднає Україну», знятий Черкаською телерадіокомпанією за участю С.А. Брижицької. У своїй науковій доповіді «Нові дослідження біографії Тараса Шевченка в ювілейному 2014 році» вона розповіла про дослідження петербурзького дослідника, уродженця Черкащини Олега Павловича Вареника про останню наречену Тараса Григоровича Шевченка — Анну Іванівну Шарікову та про здійснені нею публікації в українській пресі в 2014-2015 роках. Після обговорення доповіді, учасники переглянули фільм «Прогулянки за містом», знятий ТК «Київ» про історико-культурні пам’ятки Канева і про музеї міста, зокрема і ті, що знаходяться на Тарасовій горі.

Для учасників заходу екскурсію музеєм Тараса Шевченка провела науковий співробітник Алла Гейзе. У Книзі вражень учасники колоквіуму залишили доброзичливі записи, зокрема Президент  Асоціації  Ярослав  Турянський з Стрия написав: «Хоч рідко, але буває нагода і велике щастя побувати на святій для кожного українця землі на Чернечій могилі та поклонитися до праху Великого Тараса і відчути, що і після 201-ї річниці з дня народження, Шевченко і надалі наш сучасник і наш Поводир».

Насамкінець, гості виявили щире бажання приїхати до Канева ще не один раз як зі своїми сім’ями, так і з учнями гімназій, які вони очолюють.

 

Старший науковий співробітник

Тетяна Чулкова

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Гості Тарасової гори

Додано: 4.07.2017, 18:38

Внучка автора вінка зі Львова Кобзареві: «Дарунок знову в експозиції!» Далі ...

Щирий дарунок у День народження Шевченківського меморіалу

Додано: 27.06.2017, 13:17

18 червня 1939 року відбулося урочисте відкриття Шевченківського меморіалу Далі ...

Пам`яті Варфоломія Шевченка

Додано: 27.06.2017, 12:51

9 червня 2017 року вшосте зібралися в Каневі гості Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова