Культурно-мистецька програма «У нашім раї на землі…»

22 травня 2015 року Шевченківський національний заповідник на території нижнього парку провів культурно-мистецьку програму „ У нашім раї на землі...”, приурочену до 154-ї річниці від дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні. Налагодження творчого діалогу із співдружніми колективами, закладами і окремими персоналіями, готовими і спроможними спільно працювати задля пошанування національної Святині, - такою була основна ідея заходу.

Щиросердечно дякуємо усім, хто прийняв запрошення до участі в програмі.

 До організації виставок мистецьких робіт і фотографій долучилися викладацький і студентський колективи Канівського коледжу культури і мистецтв УДПУ імені Павла Тичини, зокрема відділ образотворчого мистецтва. Завідувач відділу і творчий керівник - Ірина Ренькас, викладачі і автори робіт - Любов Міненко, Володимир Толстоп’ятов, Валентина Моісеєва, Марина Головко, талановиті студенти – Катерина Зозуля, Олена Зоріна, Ганна Хоменко, Анастасія Скальська, Яна Вольф, Поліна Скорихіна, Світлана Йова, Юлія Масло, Каріна Майстер, Анна Гордієнко, Альона Сорокіна, Анастасія Данілевська, А. Тимошенко, Олена Заєць, Антоніна Приліпко, Віка Черненко, Надія Білошапка, Анастасія Сало, Р. Чекардін, Вікторія Миценко, Тетяна Бочарова, Вікторія Шевченко, Т. Цибульник, Вікторія Вербин, Артур Приходько, Юлія Туз, Анна Глушко, Катерина Косяченко, та ін.

 Відділ кіно-фото-відеосправи під керівництвом Юрія Мосенка  у малому виставковому залі павільйону представив студентську фотовиставку. Відповідальним за цей проект виступив талановитий фотохудожник - студент Ярослав Бартош.

Роботи знаних художників Канівщини представлені у великому виставковому залі павільйону. Серед творчих імен - Тетяна Киценко, Галина Морозова, Марина Морозова, В. Гелетко, Олександр Кравченко, Єлизавета Лагутинська, Лариса Зелененко, Володимир Лисенький, Юлія Лисенька, Олена Білик, Володимир Колот, Ганна Козлова, Леся Щербина.

 Живописні і графічні роботи представляють доробок творчої молоді, серед авторів – Дар’я Фіногеєва, Ольга Віщенко, Світлана Радченко.

 Юна канівчанка Ганнуся Білик також підготувала свої художні твори для травневої виставки: любов до міста свого дитинства, родинні цінності, думки про благодатну долю України, - саме такі теми були опрацьовані юною художницею з неординарним образним підходом та серйозним осмисленням.

Професійну організацію і проведення майстеркласів з виготовлення паперової листівки  та іграшки з лляної нитки здійснили науковці заповідника Лариса Миколенко, Ірина Вакула, Ольга Ісаєва, Таміла Осипенко.

Для підтримки культурно-мистецької акції до підніжжя Тарасової гори цього дня прибули відомі книжкові видавництва України з Черкас та Канева, які мають давні і дружні відносини з Заповідником. Свого часу ними були видані наукові праці, довідники, альбоми, буклети підготовлені науковими співробітниками музею.

Видавництво „Відлуння – Плюс”, а віднедавна - „Інтроліга ТОР” працює на ринку книговидання вже двадцять років. За цей час підприємством було надруковано більше тисячі книг загальним тиражем близько 1,5 млн. екземплярів. Тематика видавничої продукції різноманітна: наукові праці, історична і краєзнавча література, художні твори, альбоми, дитячі книги. Засновник видавництва, його директор, дитячий письменник, автор двадцяти трьох дитячих книг Олександр Прилуцький спільно з родиною – дружиною, сином та онукою прибули для участі в культурно-мистецькій програмі „У нашім раї на землі...”, аби вшанувати повернення Кобзаря в Україну і представити широкому загалу продукцію свого видавництва.  

Світлана Кандич очолює видавництво „Вертикаль”. На книжковій виставці, організованій нею та її чоловіком паном Сергієм, відвідувачі з цікавістю оглянули широкий спектр представленої продукції. Від 2003 року, з часу заснування видавництва, світ побачили тисячі найменувань книг, виготовлені на високому поліграфічному рівні. Серед них - яскраві великоформатні альбоми, довідники краєзнавчого характеру.  Нещодавно у видавництві „Вертикаль” з друку вийшла книга під упорядництвом завідувачки відділу Шевченківського національного заповідника Раїси Танани. Книга представляє собою репринтне відтворення єдиного екземпляра рукописного „Кобзаря” Т. Шевченка 1861 року, свого часу виконаного Василем Гнилосировим - першим доглядачем народного музею Кобзаря на Тарасовій горі.

Колишній колега, а нині відомий видавець, письменник і перекладач Олександр Апальков також підтримав наш проект. Розам зі своєю дружиною пані Іриною видавець представив нові і вже відомі видання. Також ними була влаштована безпрограшна лотарея, у якій всі бажаючі могли придбати нові книги.  Видавництвом „Склянка часу” оголошено ІІІ Міжнародний поетичний конкурс „Чатує в століттях Чернеча Гора”. Літературні змагання поетів мають відбутися у відповідності до теми громадського вірша „Обніміться ж, брати мої...”.

Цілком прийнявши запрошення, але не маючи можливості приїхати цього разу до Канева,- щедрі подарунки для музею передала пані Оксана Демчевська – свого часу очільниця ПП «Містер Піксель» з м. Черкаси. Шевченківський національний заповідник втілив з цим підприємством кілька спільних видавничих проектів, зокрема, підготовку і друк буклету по експозиції музею і буклету ювілейної виставки 2014 року «До Шевченка крізь час та кордони», останню - на благодійних засадах з боку компанії.

Окрему подяку  виказуємо благодійникам заходу – працівникам ПП „Канів Архдизайн” Галині Фатєєвій, Олегу Білику, підприємцям Юрію Матлаху, Сергію Ткаченку, Генадію Попову, Олені Пилепенко.

Аналізуючи отримані результати, зазначаємо, що така співпраця різногалузевих гуманітарно-культурних і благодійницьких структур є корисною. У разі послідовного та наполегливого розвитку, накопичення досвіду і чіткій організаційній складовій вона може стати потужною традицією високого рівня. Можливо, до цього слід прагнути. Сьогодні ж є зрозумілим, що цей творчий діалог став цікавим  досвідом для його учасників, і вимагає всебічного осмислення.

Завідувач сектору виставок

науково-дослідного відділу культурно-освітньої роботи

Шевченківського національного заповідника

Тетяна Матлах

 

Завідувач сектору книги

 науково-дослідного відділу фондів

 Шевченківського національного заповідника

   Ірина Батеровська


Фото - Юрій Кардаш, Олена Білик

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Кобзар Білорусі – Купала

Додано: 7.09.2017, 10:15

5 вересня 2017 року в музеї Тараса Шевченка на Тарасовій горі відкрилась виставка «Йшла доля беларуса з доляй украінца…» Далі ...

Ми співаємо Шевченку

Додано: 30.08.2017, 10:50

27 серпня на Тарасовій горі виступав ансамбль бандуристів «Джерела» Далі ...

Слово, обірване у Биківні

Додано: 17.08.2017, 16:44

У музеї «Літературна Канівщина» відкрито фотодокументальну виставку Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова