Переддень нового року

n312-2 n312-1

n312-3

n312-4

n312-5

n312-6

У переддень Нового 2016 року колектив Шевченківського національного заповідника отримав чудовий музичний дарунок: українські народні пісні, національні звичаї та святкове віншування у виконанні працівників Канівського міського відділу культури в музеї Т. Шевченка на Тарасовій горі (начальник відділу культури – Оксана Григорівна Труфанова). 

Генеральний директор заповідника Мар’ян Володимирович Піняк також привітав усіх з Новорічними та Різдвяними святами, побажав творчого натхнення, успіхів у праці, злагоди в родинах, усіляких гараздів, а Україні – миру і процвітання.

З подячним словом до колективу, до всіх, хто представив і підтримав її при врученні високої нагороди – відзнаки «Почесний громадянин Канева» – звернулася  Зінаїда Панасівна Тарахан-Береза, провідний  науковий співробітник заповідника.

Ще одним свідченням подвижницької праці науковця у вивченні, дослідженні, гідній репрезентації  історії Чернечої гори в контексті історії та культури України, європейських країн –  стало представлення нової книги  Зінаїди Панасівни, створеної   за документальними джерелами архівів, музеїв, бібліотек України та Польщі,  –  науково-популярного ілюстрованого видання українською  та польською мовами  (переклад:  Г. Присташ)  «Останній польський король і древній Канів», перші примірники якого вийшли друком  у видавництві «ІнтролігаТОР» (м. Черкаси) наприкінці   2015 року. Книга містить розділи «Канів – королівська резиденція», «Священики та школярі Канева вітають короля», «Король та канівська природа», «Король та козацька церква», «Великдень 1787 року в Каневі», «Канівська зустріч короля з імператрицею», «Прощання короля з Каневом», епілог, розповідає про історичне минуле Канева, пов’язане з ім’ям короля Станіслава Августа, який залишив на канівській землі незабутню пам’ять про себе. По суті  ця книга є  одним із розділів майбутньої монографії З. П. Тарахан Берези «Чернеча гора та стародавній монастир Канівський».

На верхній палітурці використано картину Елізабет Віже-Лебрен – «Портрет останнього польського короля Станіслава Августа» (олія, 1978. Із фондів Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві).

Це видання містить присвяту: «Вічній пам’яті моєму Братові й Учителю Василю Березі – заслуженому працівникові культури України та Польщі, багатолітньому очільнику Товариства поляків м. Канева «Ляторосль», а також подяки науковим інституціям і бібліотекам, окремим особам. Нижня палітурка видання відтворює відроджену неподалік Тарасової гори козацьку церкву Покрови Пресвятої Богородиці, що ніби випромінює енергетику Шевченкових рядків:

А всім нам вкупі на землі

Єдиномисліє подай

І братолюбіє пошли. 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

155 річниці з часу повернення Тараса Шевченка в Україну присвячується

Додано: 27.04.2016, 09:24

Анонс заходів, що відбуватимуться впродовж квітня-травня 2016 року на Тарасовій горі Далі ...

Пам’яті Миколи Федотовича Біляшівського

Додано: 27.04.2016, 08:48

22 квітня Миколу Біляшівського пошанували з нагоди 90-річчя від дня його смерті Далі ...

Робота заповідника в Велокодні свята

Додано: 25.04.2016, 21:26

При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова