Літературні читання «Герої не вмирають»

n315-2 n315-1

n315-3

n315-4

n315-5

n315-6

19 лютого у Канівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка пройшли літературні читання  «Герої не вмирають», присвячені Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цей пам’ятний день встановлено Указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Події, що відбувалися в Україні з  21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року стали черговим етапом прояву українцями неабиякої мужності, гідності, віри та міцності духу.

Наступним випробовуванням для України стала анексія Криму Російською Федерацією та війна на сході України.

Всі ці події пекучим болем відізвалися в  душах  канівських поетів, членів літературної студії «Зорянка», виливаючись у схвильовані поетичні рядки.

Про Героїв майдану, героїв Небесної Сотні, Героїв і захисників Вітчизни на сході України, їхні долі, мужність і незламність, про біль втрат написали наші літстудійці у своїх творах, видавши  у 2015 році поетичну збірку   «Борітеся-поборете…». Співавтори цієї збірки, канівські поети - В.В. Носенко, Т.І. Яковенко, Н.В. Пилипенко, Л.М. Чупилка прийшли на зустріч з учнівською молоддю школи.

Затамувавши подих, слухали старшокласники спогади та поезію активної учасниці Революції Гідності – В.В. Носенко, сповнені глибокого патріотизму і любові до рідного краю вірші Т.І. Яковенко, Н.В. Пилипенко, міні-презентацію творів талановитої поетеси Л.М. Чупилки у виконанні  учнів школи. Свою поетичну збірку «Борітеся-поборете» літстудійці передали до шкільної бібліотеки, закликавши школярів долучатися до глибин поетичної творчості та шукати відповіді на одвічні питання життя у книжках.

Дівочий вокальний ансамбль школи (кер.В.В. Третяков) виконав для учасників заходу  пісні «Моє ім’я Україна» та «Ми за мир».

На зустріч з учнями школи прийшов колишній учасник АТО, а нині волонтер – О. Горідько. Він розповів школярам про свою волонтерську діяльність, адже неодноразово возив гуманітарну допомогу  у зону АТО, про земляків, з якими спілкувався на Сході України.

«Борітеся-поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»

писав геніальний поет-пророк, вічний борець за Україну Т.Г. Шевченко.

Боротьба за українську державність продовжується і поетичне Слово стоїть на передовій у цій боротьбі.

Завідувач н.-д. відділу «Літературна Канівщина»

Юрченко І.К.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Вечір-пам’яті «Хранитель історії та духовності»

Додано: 7.04.2016, 13:11

Присвячений 115-й річниці з дня народження Василя Олександровича Коваленка Далі ...

Виставка "Сьогодення Шевченківського національного заповідника"

Додано: 7.04.2016, 11:45

Шевченківський національний заповідник взяв участь у презентації Черкаської області Далі ...

Чарівниця українського слова. Катерина Іванівна Піка

Додано: 2.04.2016, 13:23

Багата Черкащина на таланти... Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова