Людина починається з добра

Милосердя — це слово, до якого ми останнім часом звертаємося все частіше і частіше. На жаль, наше суспільство переповнене труднощами, несправедливістю, жорстокістю, та черствістю людських душ. Кожен день у засобах масової інформації можна побачити або прочитати звернення нужденних людей про допомогу. Якщо розуміємо значення християнського милосердя, а також знаємо, що служіння ближньому є одним з основних християнських обов’язків, то прояв любові до ближнього має бути щирим та діяльним. Але є й ті, хто про допомогу не просить, але її потребує, як, наприклад, люди похилого віку, які мешкають у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), що знаходиться в селі Степанці Канівського району.

Відчуття самотності особливо гостро відчувається у святкові дні. З нагоди Міжнародного жіночого дня дітям та молоді освітніх закладів міста  було запропоновано по-особливому привітати мешканців  центру. Готувалися заздалегідь, використовуючи знання, які отримали під час майстер-класів, та вплітаючи у кожну виготовлену квітку та листівочку частинку любові, тепла, посмішок та гарного настрою.  П'ятикласники Канівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 (класний керівник Прудченко І.В.) виготовили велику привітальну листівку, на якій кожна квітка, зроблена власноруч, - це дитина, яка передає тепло своїх долонь стареньким. Учні Канівської санаторної школи-інтернат приготували невеликі листівочки з теплими словами привітань.  

І от, нарешті, довгоочікувана мить. Привітно зустріла  гостей завідувач стаціонарного відділення для проживання одиноких пристарілих громадян Манченко Світлана Іванівна. Працівниці закладу допомогли стареньким вийти з кімнат, а для лежачих хворих відкрили двері,  щоб і вони чули все, що відбувалося у коридорі. Від імені дітей лунали слова привітання з нагоди свята. Спів молоді під супровід акордеону та гітари у виконанні студента  Канівського коледжу культури і мистецтв Панченка Андрія особливо розчулив серця стареньких. Та і самі учасники заходу були приємно схвильовані, адже важливо не те, скільки ти зробив, а те, скільки любові ти вклав у те, що даєш. 

Милосердя, проявлене до нужденних чи незаможних, вертається сторицею, бо ця діяльність благословляється Богом. Хочеться вірити, що наш світ тримається на милосерді й доброті. Бо саме вони приносять спокій у наші серця. Гроші буде витрачено, прибутки всякнуть, іграшки зламаються, а пам’ять про милосердя та добро залишаться у віках.

 

Делікатна О. В.

Провідний бібліотекар відділу бібліотеки

Шевченківського національного заповідника  

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова