155 річниці з часу повернення Тараса Шевченка в Україну присвячується

155 річниці з часу повернення Тараса Шевченка в Україну присвячується…

Шевченківський національний заповідник анонсує низку заходів, що відбуватимуться впродовж квітня-травня 2016 року на Тарасовій горі.

З 28 квітня 2016 року у виставковому залі музею Тараса Шевченка презентуватиметься Мистецький соціально-патріотичний проект «Обрані часом», створений народним художником України Володимиром Слєпченком (м.Київ).

Автор проекту створив галерею портретів славетних українців, які все своє життя, розум і талант присвятили розвитку науки, культури, мистецтва, філософії, державотворенню і просвітництву в Україні.

Розпочинається експозиція виставки портретом Тараса Шевченка під назвою «Лічу в неволі дні і ночі…». Поет, який ніби виростає із землі і розчиняється у вечірньому, безкрайньому небі далекого заслання. Особливої уваги заслуговує робота художника «Сновидіння» (2015), де митець подає образ українського Пророка у чотирьох образах: художника, поета, солдата, філософа у різні роки його життя. У центрі композиції – Шевченкова «Катерина», яка умовно поділяє полотно на дві географічні частини: Росії і України, де проходило життя українського Генія.

Галерея портретів виконана в унікальній авторській манері, названій художником «арт-лайном» (мистецтво лінії), де створення мистецького образу відбувається через нанесення паралельних кольорових ліній, смужок, стрічок, прямокутників. Це надзвичайно складна техніка, адже лініями митець передає увесь спектр кольорової гами, форму, об’єм, світло-тіньовий ефект кожного мистецького твору. З великою відповідальністю автор підходить до створення кожної роботи, відображаючи не тільки зовнішню схожість, а й внутрішній стан, характер портретованого.

З 4 травня у вестибюлі музею на Тарасовій горі буде розгорнута виставка ілюстрацій до поетичних та прозових творів Тараса Шевченка, створених юними художниками, переможцями ІІІ мистецької номінації Канівського загальноміського шкільного конкурсу серед учнів 1-4 класів, який проводився у березні 2016 року.

14 травня біля підніжжя Тарасової гори за сприяння Шевченківського національного заповідника та Канівського ГО «Разом» відбудеться презентація молодіжного проекту «Простір Єдності», який був започаткований у 2014 році. У програмі заплановано: виступи молодіжних музичних колективів, творчі майстерні, фотовиставки, квести, лекції, фаєр-шоу.

З 16 травня на ІІ поверсі музею Тараса Шевченка буде експонуватись виставка з колекції  Національного заповідника «Хортиця» "Княжий меч доби Святослава Хороброго". Науковці вважають, що знайдений меч належав князю Святославу Ігоревичу, прозваному Хоробрим. Вік меча  більше 1000 років, знайдений на Дніпрі неподалік Хортиці.

З 20 травня у вестибюлі музею Тараса Шевченка у Каневі буде експонуватись виставка фотографій та листівок «Види і типи України» (1908-1912) фотохудожника  Григорія Петровича Шевченка з колекції Миколи Бабака.

22 травня у виставковому залі відбудеться зустріч з народним художником України, автором проекту «Обрані часом» − Володимиром Слєпченком (м. Київ)

Останні статті