Навколо Тараса

Шевченківський національний заповідник запрошує жителів та гостей міста

на виставку мистецьких творів Валерія Шаленка.  

Автор проекту – Валерій Семенович Шаленко, український художник, вітражист, графік і живописець, член Національної Cпілки художників України (1989), кавалер ордена Святого Архистратига Михаїла (2006).

Народився на Лвівщині. Середню і мистецьку освіту здобув у місті Лубни на Полтавщині. Першим наставником у майбутнього митця був художник і педагог Василь Семенюта.

У 1964-1966 рр. навчався у Сімферопольському художньому училищі імені Миколи Самокиша, спеціалізація: живопис. 1966-1971 продовжив здобувати мистецьку освіту у Львівському інституті прикладного і декоративного мистецтва, спеціалізація: художнє скло (педагоги з фаху Роман Сельський, Теофіл Мисько, Володимир Овсійчук, Яким Запаско).

У 70-х рр. працював у Львівських реставраційних майстернях Державного історико-культурного заповідника, художником-оформлювачем Львівського виробничого комбінату.

З 2002 року – викладач предметів «Композиція» та «Живопис» Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша. Нині на творчій роботі, працює у жанрі монументального мистецтва. Виконує вітражі у класичній техніці, створюючи композицію з фрагментів кольорового скла, скріплених свинцевими протяжками. Всю роботу, починаючи з ескізного проекту і до його втілення у громадському приміщенні чи церковній споруді, виконує власноруч. Окрім вітражів, художник створює полотна, використовуючи техніку живопису та графіки.

У 2014 році автор розпочав роботу над новим мистецьким проектом «Навколо Тараса», присвятивши свої твори 200-літньому ювілею Тараса Шевченка. Основною метою створення цієї серії картин була спроба наблизитись до Шевченка, дати відчути нинішньому поколінню актуальність його Слова сьогодні через осмислення поетового листування та спогадів сучасників. Пізнання постаті Тараса Шевченка у реаліях ХХІ століття посилає нові імпульси для розуміння його творчості, мотивації певних вчинків і, найголовніше, дає можливість пізнати його як постать без усіляких домислів, викривлень, ідеологічних нашарувань.

У 2015 році автор представив свій творчий проект «Навколо Тараса» у Львівському Палаці мистецтв, Музеї «Бойківщини» (м. Самбір Львівської області) та у Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ). Впродовж червня 2016 року виставка творів Валерія Шаленка експонуватиметься у Кобзаревому домі на Тарасовій горі (м. Канів).

Урочисте відкриття виставки відбудеться 2 червня 2016 року о 13-30 у виставковому залі музею Тараса Шевченка за особистої участі автора виставки, художника Валерія Шаленка та гостей зі Львова: Тетяни Шаленко – голови Львівської обласної організації Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги, Зеновії Філіпчук – завідувача Народного музею Тараса Шевченка Львівського палацу мистецтв, українських художниць – Соломії Лободи та Марії Бабʹяк, фотографа і дизайнера – Андрія Кіся, лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів, бандуриста – Богодара Баглая та багатьох інших.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова