Виставка «Шлях воїна-один на двох»

24 серпня 2016 року о 10:30 до 25-ї річниці Незалежності України у музеї Тараса Шевченка в Каневі (Шевченківський національний заповідник) відкривається виставка козацької та самурайської зброї та перснів-печаток козацької старшини «Шлях воїна-один на двох» з приватної колекції FELDMAN FAMILY MUSEUM.

Впродовж місяця відвідувачі музею Тараса Шевченка матимуть чудову нагоду познайомитись з експозицією виставки, де представлено біля 80 предметів з музейного зібрання колекціонера і мецената Олександра Фельдмана. Серед експонатів безцінні реліквії козацької доби — поруч із шаблями, ятаганами, ножами, кинджалами, вістрями списів і рогатин, келепами та чеканом можна побачити старшинські символи-відзнаки: перначі, шестопер, срібний пояс, а також персні-печатки або сигнети середини XVI — початку XVIII ст.  Ці предмети у козацькому житті набували сакрального значення: вони передавалися у спадок і з часом, перетворювалися з сімейних реліквій на історичні символи нашої країни.

У експозиції представлена і самурайська зброя – давні, вишукано оздоблені самурайські мечі, а також інша зброя, викувана кращими японськими майстрами. Меч для самурая вважається священним.  Основою виховання кожного хлопчика в Японії є кодекс самурайської етики − бусідо (шлях воїна). Це впровадження  ідей патріотизму, мужності, відданості своєму народу. Кожен із цих унікальних предметів цікавий і як витвір зброярського мистецтва, і як геральдична пам’ятка, і як раритет, пов’язаний з долями конкретних людей та історичним  минулим.

Виставка надає можливість провести паралелі між такими несхожими, на перший погляд, соціокультурними явищами та військовими традиціями, як козацтво і самурайство. Але саме несподіване порівняння допомагає пізнати й гідно оцінити власну культурно-історичну спадщину, побачити її в контексті світової історії, засвідчити вагу моральних цінностей - мужності, честі, патріотизму, самопожертви у сучасному українському суспільстві.

Організовуючи виставки власної колекції в українських музеях, Олександр Фельдман впевнений, що це популяризує історію і культуру українського народу, розуміючи що культурна спадщина є одним з основних стовпів величності Української Держави.                 

Виставка реліквій «Шлях воїна-один на двох» з приватної колекції  FELDMAN FAMILY MUSEUM (м. Харків) працюватиме з   24 серпня по 30 вересня 2016 року у приміщенні музею Тараса Шевченка (Тарасова гора, м. Канів) кожного дня з 9-00 до 15-30, крім понеділка.


Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова