День знань

Перше вересня 2016 року по-особливому запам’ятається учням 2-Б класу Канівської загальноосвітньої школи №4. «Вишитий рушник — символ України», – такою була назва їхнього першого уроку. Клас, прикрашений різнобарвними рушниками, що їх принесли діти і їхні батьки зі своїх домівок, виглядав надзвичайно святково і сонячно. Розпочався перший урок зі співу учнями гімну України. Потім класний керівник О. В. Торшина розповіла про історію рушника та його побутування. До розповіді долучилася Світлана Брижицька, заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника з наукової роботи, кандидат історичних наук. Вона повела у світ мотивів вишивки тканих і вишитих рушників наддніпрянської України. Ці рушники зберігаються в колекції музею Тараса Шевченка в Каневі. Діти не лише дізналися про розмаїтий рослинний і пташиний світ, що «живе» у вишивці, а й побачили його. Також вони побачили рушники вишиті на Великдень і для ікон. Новим для дітей було дізнатися про те, що на рушниках вишивали не лише квіти і птахів, а й людей, тварин, будівлі церков.

Насамкінець учні домалювали червоним і чорним кольорами, що є традиційними для центральної України, Дерево Життя (Світове Дерево), яке символізує єдність усього світу, модель всесвіту і людини, де для кожної істоти, предмету чи явища є своє місце. Кожен при цьому загадав своє потаємне бажання. Це Дерево Життя буде розміщено у класній кімнаті, його невичерпна відтворювальна життєва сила допомагатиме у навчанні та в житті.

За старанність та ініціативність на уроці, Світлана Анатоліївна подарувала кожному учню веселі сонечка-амулети.

Текст і фото  Світлани Бижицької

Перший урок у новому навчальному році Міністерство освіти і науки запропонувало присвятити відзначенню 25-ї річниці незалежності України.  На таких уроках прозвучало і Шевченкове слово, що й дотепер живить колективну пам’ять, формує світогляд народу України. 1 вересня на Тарасовій горі, в музеї Тараса Шевченка,   «Тарасовій світлиці», на місці, яке Кобзар обрав під омріяну «хаточку в тім раї», побували школярі з Канева та інших міст України.   

 

«Шевченковий пошук української  державності» -

такою була тема виступу науковця Шевченківського національного заповідника Ірини Батеровської для десятикласників Канівської ЗОШ №4 під час перегортання п’ятої сторінки уроку-альманаху за темою «Україна - Шевченко», присвяченого становленню української державності, національної ідеї. Урок проходив 1 вересня 2016 року в конференц-залі музею Тараса Шевченка. Перед цим учні, прослухавши гімн України, сторінка за сторінкою здійснили екскурс у різні періоди становлення української державності, починаючи від часів  Київської України-Руси, осягнули кроки здобуття незалежності нашої країни. Школярі наводили не лише факти історії, коментарі, а й власні враження, відчуття, думки, переконання.

 

У музеї – юні гімназисти з Борисполя

Учні 4-а класу бориспільської гімназії «Перспектива» 1 вересня біля експозиційного куточка «Кобзарі на Тарасовій горі» музею Тараса Шевченка.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Виставка Любові Міненко та її учнів «Життя як казка».

Додано: 8.09.2016, 16:37

Виставку «Життя як казка» відкрито у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» Далі ...

День знань

Додано: 5.09.2016, 20:57

Зі святом! Далі ...

ЮВІЛЕЙ УКРАЇНИ БІЛЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СВЯТИНІ

Додано: 25.08.2016, 19:51

При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова