Англійсько-німецький збірник наукових статей «Україна та українська національна ідентичність у Європі»

 

У вересні 2016 року Брижицька Світлана Анатоліївна, заступник генерального директора з наукової роботи, кандидат історичних наук відгукнулася на запрошення Інституту слов’янської філології та Університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені долучитися своєю науковою працею до видання двомовного англійсько-німецького збірника наукових статей із загальною назвою «Україна та українська національна ідентичність у Європі».

Мета збірника найширше репрезентувати суголосний духові нашого складного, трагічного й водночас доленосного для України аспект «Діалог мов – діалог культур. Україна і світ», зробити цю проблематику більш зримою на міжнародній арені. Поштовхом до створення цього збірника стала започаткована в рамках наукового форуму ще 2014 року дискусійна платформа «Основи української національної ідентичності», на якій змістовно перетнулися, здебільшого солідаризуючись, думки дослідників з усіх тематичних напрямів — «Мова», «Література», «Культура», «Освіта». Відповідно до подій сьогодення цей аспект «Діалогу…» відкрив нові інтелектуальні можливості для осмислення української національної ідентичності, її підоснов і множинної духовної реалізації навіть за історично неперехідних умов повсякчасної екзистенціальної загроженості.

Світлана Брижицька представила тему (англійською мовою) «TARAS SHEVCHENKO AND DEVELOPMENT OF UKRAINIAN NATIONAL IDENTITY (SECOND QUARTER OF THE 19-th CENTURY—MIDDLE 20-s OF THE 20-th CENTURY» («Тарас Шевченко і розвиток національної ідентичності українців (друга чверть ХІХ ст. — середина 20-х рр. ХХ ст.)

У статті автором подано власне розуміння понять «національне самоствердження» та «національна ідентичність». Названо джерельну базу творчої спадщини Шевченка, що дає можливість з’ясувати складові національного самоствердження письменника. Досліджено його фомовияви національної самосвідомості. Доведено, опосередковано за листами до поета, існування його впливу на становлення національної ідентичності його сучасників. Розкрито соціальну роль постаті Шевченка для українців. За записами книг вражень відвідувачів могили Тараса Шевченка простежено визначення українцями себе як українців через вживання української мови та національне ототожнення з образом Шевченка.

Збірник наукових статей «Україна та українська національна ідентичність у Європі» побачить світ у першій половині 2017 року.

 

Брижицька С. А.

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Літературний вечір «Майстер поетичного слова»

Додано: 10.11.2016, 11:10

Відбувся літературний вечір, присвячений 110-й річниці з дня народження поета-сатирика Сергія Воскрекасенка Далі ...

Англійсько-німецький збірник наукових статей «Україна та українська національна ідентичність у Європі»

Додано: 3.11.2016, 12:30

Мета збірника репрезентувати аспект «Діалог мов – діалог культур. Україна і світ» Далі ...

Дебют у міжнародній Інтернет-конференції

Додано: 3.11.2016, 12:27

Шевченківський національний заповідник взяв участь у міжнародній Інтернет-конференції Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова