Відзначення Дня Соборності України

День Соборності постав у контексті інших знакових дат і подій національного державотворення, вшанування боротьби українців за незалежність. 20 січня завідувач відділу заповідника, волонтер Ольга Ісаєва взяла участь у загальноміському заході «Реквієм по герою» до другої річниці загибелі під час останнього бою за Донецький аеропорт жителя Канева, депутата Черкаської обласної ради,  члена ВО «Свобода», активного учасника Революції Гідності у Києві та Каневі Анатолія Чупилки (Канівська центральна міська бібліотека ім. Тараса Шевченка). Сторінки звитяги наших земляків, будуть збережені для історії в музеї «Канів від давнини до сучасності» Шевченківського національного заповідника, оприлюднені на тематичних виставках, в експозиції.

Того ж дня працівниками заповідника було організовано: інформаційну годину «Український символ державної і національної величі» до 25-річчя з дня затвердження Верховною Радою України Державного гімну України (читальний зал музею «Літературна Канівщина, Лідія Шрамко); захід «Спалився за Україну», присвячений пам’яті Героя України Олекси Гірника (Канівська ЗОШ № 1 імені Тараса Шевченка, Тамара Філіпович).

21 січня відбулось урочисте покладання квітів на могилу Тараса Шевченка та до пам’ятного знака, мітинг за участі працівників заповідника, членів Канівського осередку ВО «Свобода», зокрема депутатів Канівської міської ради Юрія Гамалія, Галини Каретникової, Сергія Засенка, Алли Волкович, а також представників громадськості на пошанування пам’яті Олекси Гірника (1912-1978), жителя м. Калуша Івано-Франківської області, який 21 січня 1978 року, напередодні 60-річчя проголошення самостійної України Центральною Радою та Дня Злуки України  на Тарасовій горі, біля Шевченкової могили, здійснив акт найвищої жертовності, офірувавши власне життя за національну ідею – спалив себе на знак протесту проти русифікації України, розкидавши перед цим листівки-протести. 18 січня 2007 року йому було присвоєно звання Герой України. Слово про Олексу Гірника сказали науковці заповідника Людмила Чорна, Тамара Філіпович, Лариса Миколенко.

Колишній співробітник канівської міліції, свідок тих подій, Олександр Гнучий розповів про життєвий шлях Олекси Гірника, зачитав його листівки. Емоційно наснаженим був виступ Віри Носенко, поетеси, голови канівського осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Юрій Гамалій зачитав вірш Георгія Фастівця, присвячений Олексі Гірнику. На завершення мітингу присутні заспівали Гімн України.

У вестибулі музею Тараса Шевченка впродовж 20-24 січня діяла тематична виставка «Українське державотворення: віхи пам’яті» за матеріалами фондів і наукового архіву заповідника, на якій серед інших експонувалися документи та артефакти новітньої історії, що розповідають про події АТО, передані українськими воїнами та родинами загиблих звитяжців-земляків – Анатолія Чупилки (1974–2015), Андрія Петрушенка (1984–2015), Олександра Перцева (1961–2015) із м. Канева, Олександра Мороза (1976–2015), із с. Піщальників, Івана Григоровича (1985–2016) із с. Конончі Канівського району.     

22 січня - День Соборності України, на Тарасовій горі відзначили покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та пам’ятного знака Олексі Гірнику, словом пошанування (Леонід Сагайдак, Віта Дзима, Ольга Білокінь), представники органів місцевого самоврядування та громадськості, вклонившись достойникам України, оглянули тематичну виставку та матеріали експозиції, присвячені боротьбі українців за соборність держави.

Вранці того дня в козацькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці, неподалік Тарасової гори,  було проведено молебень за єдність України.

 

Людмила Чорна, Ольга Білокінь

 

 

 

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

«Подивись на мене, як я каюсь…»

Додано: 5.02.2017, 17:26

З нагоди 100-річчя від дня смерті Ликери Полусмак було відслужено панахиду Далі ...

Відзначення Дня Соборності України

Додано: 23.01.2017, 18:42

2017-й – рік Української революції 1917–1921 рр Далі ...

Акцент на все життя

Додано: 27.12.2016, 18:47

Тенденція зростання рівня безробіття змушує збільшувати та вдосконалювати форми і методи профорієнтаційного впливу на молодь Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова