Мир, єдність, любов до України

Тарасова гора вже понад півтора століття стала символом єднання народу України. Тут бережуть правічні традиції і плекають нові. Березневі пам’ятні дні біля могили Тараса Шевченка кожного разу пробуджують найдорожчі почуття, актуалізують смисли життя, яких найбільше потребує суспільство. У 2017 році лейтмотивом урочистостей були мир, єдність, любов до України.

«Свою Україну любіть…», промовила поетовими словами 9 березня, в день народження Кобзаря, до шанувальників Українського пророка відомий в Україні і за її межами шевченкознавець, провідний науковий співробітник заповідника Зінаїда Тарахан-Береза, окресливши його роль в історії «і мертвих, і живих, і ненарожденних». На пошану Шевченка лягли до місця його вічного спочинку квіти, гостинно були відчинені двері експозицій музеїв та виставок, а полотнище державного прапора, розгорнутого  на Тарасовій горі, вбирало сяйво сонячних променів, блакить неба і Дніпра.

10 березня спільна поминальна молитва, яку здійснили Митрополит Черкаський і Чигиринський Української Православної Церкви Київського Патріархату Іоанн, священик УПЦ КП о. Сергій (Нікітін), ієреї та настоятелі церков Черкащини, розпочалася в церкві Покрови Пресвятої Богородиці неподалік Тарасової гори. Біля Шевченкової могили  відбулася літія священослужителів кількох конфесій за упокій його душі. Той день також був позначений квітами вшанування, звучанням  поезій Кобзаря. Серед інших гостей вклонилися українському генію голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, Марина Порошенко – дружина Президента України. Вона прибула до Канева, щоб зустрітися із школярами для продовження загальнонаціонального проекту – створення «Книги Миру», в якій діти учасників АТО з різних областей залишають фото рідних та побажання про мирне життя в Україні. Гості оглянули експозицію музею Тараса Шевченка, відповіли на запитання журналістів. «Це благословенне місце насичене особливою енергетикою», – підкреслила Марина Порошенко.

11 березня на «Прощу до Канева» вже втретє прибули паломники Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви за участі Блаженнішого Патріарха УГКЦ Святослава Шевчука та Владики Йосифа (Міляна), Єпископа-помічника Київської архиєпархії, які очолили Архиєрейську Божественну Літургію в церкві Покрови Пресвятої Богородиці. По завершенні літургії біля святої обителі було висаджено символічне дерево єднання, а також біблійне дерево – смоковницю, після чого здійснено урочисту ходу на  Тарасову гору. Церемонія покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку завершилась панахидою за упокій душі Тараса та всіх полеглих за волю України.

Цього дня було оголошено Всеукраїнську акцію «Паростки єднання» саме біля могили Кобзаря, неподалік меморіальних столітніх дубів, від жолудів яких розростуться дерева в місцях, пов’язаних з ім’ям Тараса Шевченка. За словами Владики Йосифа, з цими дубами пов’яжуться корінням різні міста України, Схід та Захід, українці за межами рідної землі: «Ми сьогодні справді зачинаємо дуже велику справу», – наголосив Єпископ. Священикам було передано паростки дубів, які вони повезли до Києва, Вінниці, Чернігова, Черкас, Вишгорода, Білої Церкви, Фастова, Ірпеня, Василькова, Обухова, Ніжина, Золотоноші, Вишневого. Наснагу цим деревцям дадуть Тарасова гора, що уособлює героїчну і трагічну історію нашого народу, сила весняного пробудження, національного Ренесансу, Боже благословіння. І в цих дубках символічно увічниться об’єднуюче Слово Кобзаря, який вірив, що                

… од коріння тихо, любо

Зелені парості ростуть.

І виростуть!

В акції взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, Міністр екології та природних ресурсів  України Остап Семерак, генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк, представники органів влади, місцевого самоврядування, громадськість. Гості оглянули експозицію музею Тараса Шевченка, а на згадку про ці події залишилися пам’ятні записи.

Літопис церкви Покрови Пресвятої Богородиці:

Щире спасибі за відкриту гостинність, за можливість соборною молитвою пом’янути Великого Тараса. Благословення Господа на вас! 

Святослав     11.03.2017 р. Б.

 

Маленька козацька церква об’єднала навколо великого Сина рідного народу велику українську Церкву  Київського Християнства у молитовній єдності за краще завтра, за добру пам'ять в Заповітах «чиїх синів, чиї ми діти».

Йосиф  Єпископ-помічник Київський.

 

Духовно натхненний спільною молитвою в маленькому, але такому Великому Храмі! Це сакральне місце біля Тарасової Гори має нас єднати і спрямовувати наші молитви в ім’я миру, процвітання Українського Народу, міці Української Держави!

Із вдячністю Міністр культури України Євген Нищук.       11.03.2017.

 

Мрія збулася… Дякую Богові за  великого Кобзаря… Дякую Кобзарю. Дякую моєму батьку Євгену за любов до України через Кобзаря.

11.03.2017 р. Б. о. Іван Сохан, Івано-Франківськ. Київ – Аскольдова могила.

Книга вражень відвідувачів Шевченкової могили:

Дякую за збереження творчої спадщини Великого Кобзаря.

Порошенко Марина. 10.03.2017.

 

11 березня 2017 р. на Тарасовій Горі розпочалася акція «Паростки єднання», яка започаткована Українською Греко-Католицькою церквою та підтримана Урядом України в особі Міністра природи та Міністра культури. Єдність має багато вимірів та проявів. Тарас Шевченко об’єднав українську націю. Ми несемо по всій Україні паростки Тарасового дуба. Гарна нагода єдності та майбутньої перемоги українського народу!

Семерак Остап, Міністр екології та природних ресурсів. 11.03.2017.          

 

Я залишилась під великим враженням від музею Тараса Шевченка. Щаслива, що поїхала вшанувати пам'ять нашого Великого Кобзаря. Вічна пам'ять Тарасу!

11.03.2017.  Пазюк Марія, м. Бровари Київської обл. 

Підготували текст: Ольга БІЛОКІНЬ, Лариса МИКОЛЕНКО

Фото: Юрій Кардаш, Віта Дзима, Віктор Тарахан

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Мир, єдність, любов до України

Додано: 12.03.2017, 18:14

Шевченківський березень на Тарасовій горі Далі ...

Відкриваємо Шевченківський березень

Додано: 12.03.2017, 10:25

Канівський кобзарик Далі ...

«Такий поет як Шевченко не одним українцям рідний…»

Додано: 12.03.2017, 10:12

2 березня 2017 року було проведено захід «Такий поет як Шевченко не одним українцям рідний…» Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова