Земля із небом гомонить

«Земля із небом гомонить» − так  називається Всеукраїнський мистецький проект відомого  українського художника, члена Національної  спілки художників України, академіка Української академії геральдики, дійсного члена Українського наукового товариства геральдики та вексилології, наукового радника Української екологічної академії, лауреата   міжнародних премій імені Г. Якутовича, О. Данченка, І. Сошенка, Заслуженого художника України Анатолія Марчука (м. Київ), який був презентований автором на Тарасовій горі напередодні відзначення 156 - річниці з дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні.

Народився Анатолій Марчук на Київщині, навчався в образотворчій студії Київського жовтневого палацу (нині Міжнародний центр культури і мистецтв) у відомих художників Миколи Родіна, Матвія Гуляєва, Василя Забашти, удосконалював свою майстерність у приватній школі  Віктора Зарецького. Закінчив майстерню книжкової графіки професора Василя Чебаника Київського державного художнього інституту (нині Національна  академія мистецтв та архітектури).

Анатолій Марчук – знаний український художник, котрий працює в галузях станкової графіки та малярства, у творчості якого поєднані вітчизняна реалістична традиція і новітні пошуки як української, так і світової художньої школи. Митець – учасник всеукраїнських та міжнародних виставок, організатор щорічних пленерів, симпозіумів, літературно-мистецьких свят на Київщині, засновник Макарівської картинної галереї.

Роботи митця зберігаються у 40 музеях України та світу, приватних збірках поціновувачів його творчості в Україні, Польщі, Німеччині, США, Австралії та Канаді. Його творчості присвячено більше двадцяти телевізійних фільмів.

На урочистостях з нагоди презентації мистецького проекту у Каневі, Анатолій Петрович розповів гостям про ідею створення та майбутню презентацію власних мистецьких творів в Україні та за її межами. З великим захопленням про творчість Майстра розповіли гостям перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий  (м.  Канів), завідувач відділу Надія Долгіч (м. Канів), письменник, журналіст Владислав Таранюк (м. Київ), заслужений художник України Анатолій Буртовий (м. Київ). Канівські художниці: викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Любов Міненко та заслужений діяч мистецтв Галина Морозова поділилися власними враженнями від побаченого у виставковому залі. Особливим дарунком для митця стали пісні у виконанні відомого бандуриста, заслуженого діяча мистецтв Володимира Горбатюка.

 Виставку мистецьких творів Анатолія Марчука оглянули гості Тарасової гори, серед них художники, лауреати Державної премії України імені Т. Г. Шевченка − Іван Марчук та Анатолій Гайдамака, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Мовчан, голова  Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, громадський діяч Іван Заєць, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, голова ВГО «Поступ жінок-мироносиць» Зоя Ружин та багато інших.

 Свої враження від  виставки глядачі мають можливість занотувати у Книзі вражень. Так, Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко записав: «Дуже вражений роботами Анатолія Марчука. Цікаво, насичено та у різних техніках. Добре, що ці роботи митець покаже усій Україні…». А запис заступника генерального директора Заповідника Ігоря Ліхового стверджує, що: «… ця виставка у святому для кожного українця місці − музеї Тараса Шевченка на Чернечій горі вражає своєю новизною, щирістю та майстерністю автора, який любить цей світ до самозречення в ім'я високого мистецтва…».

Виставку художніх творів  Анатолія Марчука можна оглянути в музеї Тараса Шевченка у Каневі до 20 червня 2017 року кожного дня, крім понеділка.

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

«Мистецький спецназ» у день повернення Тараса Шевченка в Україну

Додано: 1.06.2017, 11:02

22 травня 2017 року на Тарасовій горі вперше виступив з концертною програмою «Мистецький спецназ» Далі ...

Повернення Шевченка в Україну: традиції Тарасової гори

Додано: 24.05.2017, 14:53

Події 20 - 22 травня 2-17 року Далі ...

Фестиваль «Кобзар єднає Україну» в музеї Тараса Шевченка

Додано: 24.05.2017, 12:37

22 травня 2017 року відбулося урочисте закриття ІІІ Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну» Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова