Фестиваль «Кобзар єднає Україну» в музеї Тараса Шевченка

22 травня 2017 року, у день 156-роковин поховання Тараса Шевченка в Україні  відбулося урочисте закриття  ІІІ Всеукраїнського фестивалю телевізійних і радіопрограм «Кобзар єднає Україну»  з врученням нагород переможцям у конференц-залі музею Тараса Шевченка в Каневі.

Фестиваль було проведено на базі філії публічного акціонерного товариства України «НСТУ» «Черкаської регіональної дирекції» з 19 по 23 травня 2017 року.

Засновниками заходу виступив Державний комітет телебачення і радіомовлення України Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України, Національна суспільна телерадіокомпанія України,
Національна спілка журналістів України, Черкаська обласна рада, Черкаська обласна державна адміністрація, Філія ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція».

Мета фестивалю: популяризація засобами масової інформації становлення громадського суспільства в Україні, патріотизму, прагнення українського народу до волі, свободи і миру. Спроба подивитися на пророчі поезії Тараса Шевченка через призму сучасності.

Серед учасників фестивалю – телерадіожурналісти зі всієї України, а також з Іспанії, Білорусі, Німеччини, Грузії, Туреччини. Всього на розгляд журі фестивалю надійшло майже 100 телевізійних та радіопрограм.

Журі фестивалю визначило переможців у восьми номінаціях серед радійних та телевізійних програм. Також присвоєло «Гран-прі» кращій телевізійній та радіопрограмі.

Номінації, за якими було визначено переможців і вручено їм нагороди такі:
1. «Обнімітеся ж, брати мої» (єднання українців, українці Сходу і Заходу, українська діаспора, єдина країна, боротьба за незалежність і свободу)
2. «Тарасовими шляхами» (місця, пов’язані з перебуванням Т. Г. Шевченка, вшанування його пам’яті у назвах вулиць, підприємств, колективів і т.п.)
3. «Ще не вмерла України ні слава, ні воля» (Євромайдан, герої «Небесної сотні» та «Небесної варти», героїчна боротьба українців проти агресора на сході України, патріотизм та гідність українського народу, жертовна волонтерська діяльність)
4. «І оживе добра слава, слава України» (відродження українських традицій, досягнення українців у різних сферах)
5. «Славні нащадки славного роду» (українці за кордоном, досягнення та перспективи міжнародної співпраці, мирні ініціативи, налагодження стосунків і співпраці з іншими державами)
6. «Діла добрих оновляться, діла злих загинуть» (українські перспективи, суспільні процеси, утвердження демократичних засад державності та становлення нації).
7. «Україно, рідний краю» (здобутки регіонів України, відродження традицій, співпраці, любов українців до Батьківщини, жертовність на благо нації)
8. «Згадати, щоб перемогти!» (героїчний літопис військового протистояння на Сході України, Герої нашого часу, люди і долі, відродження відвойованих територій, міцність українського духу та професіоналізм українських вояків як запорука перемоги).

Атмосфера під час нагородження  у конференц-залі музею Тараса Шевченка була святкова і піднесена. Організатори фестивалю зазначили, що  нарешті вони віднайшли такий зал, який уповні відповідає високому європейському рівню проведення подібних урочистостей і висловили надію зустрітися у ньому наступного року.

Текст і фото — Світлана  Брижицька

Share |

Оцінка користувачів

Оцінити статтю


Останні статті

Вічна і світла пам’ять!

Додано: 28.07.2017, 20:28

Болем і скорботою відізвалась у колективі Шевченківського національного заповідника звістка про відхід у вічність Федора Габелка Далі ...

Гість Тарасової гори – голова Дансько-українського товариства Іван Нестер Нільсен

Додано: 26.07.2017, 09:52

Тарасову гору відвідав голова Дансько-українського товариства Далі ...

Душі живої джерело

Додано: 15.07.2017, 01:46

У науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» відкрито виставку «Душі живої джерело» Далі ...
При використанні матеріалів сайту, наявність гіперпосилання обов`язкова